Leroy Merlin uruchamia sprzedaż przez internet

08-05-2012, 16:03

Od wtorku klienci mogą korzystać z nowej strony internetowej Leroy Merlin. Najważniejsza zmiana dotyczy rozszerzenia funkcjonalności witryny o możliwość dokonania zakupów. Oferta dostępnych produktów obejmuje ponad 3 tys. pozycji.

Ceny produktów zgodne są z tymi, jakie obowiązują w sklepach sieci Leroy Merlin. Czas realizacji zamówienia, mierzony od chwili dokonania zakupu, wynosi obecnie 48 godzin. W przypadku niektórych towarów okres oczekiwania może jednak się wydłużyć do 72 godzin.

Koszt przesyłki standardowej do 31,5 kg wynosi 19 zł brutto. Leroy Merlin stopniowo będzie poszerzała wachlarz produktów dostępnych na nowej stronie internetowej, tak by docelowo pod koniec roku znalazło się na niej ponad 40 tysięcy produktów. Pod względem wielkości asortymentu liczba ta odpowiadać będzie standardowej ofercie tradycyjnego sklepu spod znaku zielonego trójkąta.

- Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju nowych form sprzedaży. U podstaw tej strategii leży idea multikanałowości. Zakłada ona wykorzystywanie takich kanałów sprzedaży i komunikacji, które zapewnią naszym klientom najwyższy komfort w kontaktach z Leroy Merlin - komentuje Jarosław Truchel, Dyrektor Marketingu, Centrali Zakupów i Supply Chain w Leroy Merlin, odpowiedzialny za uruchomienie kanału e-commerce.

Czytaj też: Mobilna sprzedaż coraz istotniejsza

Sklep zapewnia, że każdy z produktów prezentowany na stronie został szczegółowo opisany z podaniem najważniejszych parametrów. Dodatkowo przy poszczególnych produktach wyświetlane są akcesoria oraz inne produkty powiązane. Nowością jest możliwość zamieszczania ocen i komentarzy na temat produktów. Przy każdym produkcie znajduje się ikona o nazwie "Porady", po kliknięciu której użytkownik odsyłany jest do miejsca, gdzie znajdują się wskazówki mające pomóc w dokonaniu właściwego wyboru. Nowa strona, podobnie jak poprzednia, zawiera wideo-porady, zakładkę poświęcona magazynowi wnętrzarskiemu "Dom z pomysłem", forum dyskusyjne oraz fotoforum. Na stronie znajdują się także linki do prowadzonych przez Leroy Merlin fanpage'ów na Facebooku - "Kocham ogród" oraz "Dom z pomysłem".

Sklep dostępny jest pod adresem: www.leroymerlin.pl

Czytaj także: Jak samodzielnie zaprojektować ogród?


Następny artykuł » zamknij

EA traci subskrybentów

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930