Leczenie nadwagi i otyłości – jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

24-08-2018, 20:37

Nie zawsze nadwaga i otyłość są efektem zaniedbań żywieniowych oraz siedzącego trybu życia. Coraz częściej przyczyną problemów z utrzymaniem właściwiej masy ciała i pozbyciem się nadmiaru kilogramów są zaburzenia hormonalne oraz inne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu np. problemy psychologiczne.

mat partnera

W Polsce obserwujemy lawinowy wzrost odsetka osób dorosłych z nadwagą oraz otyłością. Już ponad 70% populacji dorosłych Polaków waży zbyt dużo.

Dobrze dobrana do indywidualnych potrzeb dieta i codzienna porcja zdrowia w postaci aktywności fizycznej, to zdecydowanie najprostszy i najbezpieczniejszy sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Niestety czasami to zbyt mało, aby pozbyć się problemu nadwagi i będącej konsekwencją jej zaniedbania otyłości. Zobacz co powoduje problemy z chudnięciem http://meridiasprzedam.plom.pl/co-powoduje-problemy-chudnieciem/

Jak walczyć z nadwagą?

Z nadwagą i otyłością można walczyć na dwa sposoby - testując różnorodne diety lub z pomocą lekarza. Jak rozpocząć walkę nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale i zdrowie, które podupada wraz z każdym dodatkowym kilogramem?

Kluczem do sukcesu jest uzmysłowienie sobie powagi sytuacji – możesz lubić swoje ciało i cieszyć się z krągłości, ale musisz wiedzieć, że nadmiar kilogramów może Cię zabić!

Po pierwsze: wizyta u lekarza

Samodzielna walka z nadwagą jest dobrym pomysłem, ale tylko wówczas, gdy masz do zgubienia kilka lub kilkanaście kilogramów. W sytuacji, gdy nie panujesz nad swoją masą ciała, najprostszym rozwiązaniem jest konsultacja lekarska. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie meridiasprzedam.plom.pl

Wystarczy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby uzyskać skierowania na badania, które pomogą wykryć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu i pozwolą wdrożyć leczenie. Następnym krokiem jest konsultacja dietetyczna, która pozwoli dobrać dopasowaną do stanu zdrowia dietę. Możesz także skorzystać z pomocy trenera personalnego lub trenera fitness.

Po drugie: odpowiednie podejście

Stosowanie diety nie musi być drogą przez mękę, o ile zostanie ona odpowiednio skomponowana. Ogromny wpływ na powodzenie kuracji odchudzającej ma nie tylko podejście samego pacjenta, ale także jego rodziny i przyjaciół. Warto o tym pamiętać, gdyż trudno jest schudnąć, gdy bliskie osoby zajadają się słodyczami i fast- foodami oraz zachęcają do zrobienia sobie przerwy w diecie na czas wspólnego biesiadowania. Dieta to dieta i nie ma od niej odstępstwa!

Po trzecie: monitorowanie efektów

Jedna wizyta u lekarza czy dietetyka nic nie da. Tak naprawdę proces odchudzania musi trwać i należy stale monitorować jego efekty. Dlaczego to takie ważne? Z kilku powodów, ale kluczowe jest tutaj zdrowie. Może się zdarzyć, że dieta i aktywność fizyczna nie będą wystarczająco efektywne, a stan zdrowia osoby odchudzającej się zacznie wymagać farmakologicznego wsparcia procesu chudnięcia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: