Leczenie alkoholizmu Esperalem - co to jest wszywka alkoholowa?

05-11-2019, 08:35

Terapia uzależnień od używek, między innymi alkoholu, może odbywać się tylko i wyłącznie za dobrowolną zgodą chorego. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach grupowych lub indywidualnych z psychoterapeutą jest oczywiście trzeźwość. Niekiedy nałóg fizyczny jest na tyle silny, że pozostanie choć jednego dnia wolnym od wypicia alkoholu staje się dla niektórych niemożliwe. Co zrobić w sytuacji, kiedy chory chciałby rozpocząć leczenie, ale zaprzestanie picia wydaje się być dla niego czymś nierealnym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o leku, jakim jest Esperal, zaliczany do terapii awersyjnych, mający zniechęcić uzależnionego do sięgnięcia po alkohol.

wszywka alkoholowa

Co to jest Esperal?

Esperal to lek, zawierający substancję czynną Disulfiram, której zadaniem jest zablokowanie enzymu metabolizującego alkohol w wątrobie. Proces ten prowadzi do gromadzenia metabolitów, odpowiedzialnych za odczuwanie tzw. kaca, czyli zatrucia alkoholowego. Po zastosowaniu Esperalu, samopoczucie jest jednak znacznie gorsze, a objawy okazują się być na tyle silne i nieprzyjemne, że chory może odczuwać lęk przed kolejnym wypiciem. Lek dostępny jest na receptę w dwóch postaciach: tabletek oraz jako wszywka alkoholowa, służąca do implantacji chirurgicznej pod skórę pacjenta. Jest to oczywiście działanie pomocnicze w leczeniu uzależnienia, nie zlikwiduje go, ale będzie odgrywać znaczącą rolę uzupełniającą lub pozwalającą rozpocząć psychoterapię. Po rozpoczęcia leczenia Disulfiramem, obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu, ponieważ jego spożycie w dużym stopniu zagraża życiu chorego. Jeżeli jednak do tego dojdzie, pierwsze objawy zatrucia pojawią się po 5-10 minutach i będą utrzymywać się nawet do 10 godzin.

Wszywka alkoholowa - jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem, chory podpisuje zgodę na leczenie wszywką i zostaje uświadomiony, na czym polega ta metoda oraz jakie są ewentualne działania niepożądane. Implantacja wykonywana jest przez chirurga po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Jałowe tabletki wszywa się zwykle w górną część pośladka lub inne miejsce na życzenie pacjenta. Rana po nacięciu jest zszywana, a szwy zdejmuje się po około tygodniu od zabiegu. Wchłanianie się, a tym samym działanie substancji aktywnej, trwa około osiem miesięcy. Czas ten może różnić się oczywiście w zależności od aktywności fizycznej, ukrwienia, czy nadwagi chorego.

Leczenie alkoholizmu tabletkami Esperal okazuje się być najskuteczniejszą metodą w walce o trzeźwość, ale należy pamiętać, że jest to terapia awersyjna. Po implantacji leku, osoba chora powinna podjąć kroki w celu rozpoczęcia terapii, najlepiej w ośrodku zamkniętym, który umożliwi jej skupienie się na dojściu do zdrowia. Osoby chcące dowiedzieć się więcej o leczeniu wszywką alkoholową zapraszamy na stronę ośrodka terapii uzależnień: http://medjol.pl/wszywki.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wszywka alkoholowatag komunikat firmytag esperal
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: