Leasing maszyn i aut firmowych - poznaj jego zalety!

13-06-2020, 09:38

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga wielu inwestycji. Dzięki nim możliwe jest szybkie i efektywne rozwijanie biznesu oraz poszerzanie grona klientów. Jeżeli w Twojej firmie potrzebne są nowe maszyny lub samochody, możesz zdecydować się na wzięcie ich w leasing. Sprawdź, jakie zalety ma leasing maszyn i aut.

leasing aut i maszyn

 

  1. Leasing maszyn i aut - korzyści
  2. Leasing aut i maszyn coraz popularniejszy w firmach

Leasing maszyn i aut jest coraz powszechniejszy. Decydują się na niego liczni przedsiębiorcy, pracujący w zupełnie niezwiązanych ze sobą branżach. Leasing jest dzięki temu częstszy niż kredyty samochodowe dla firm. Jeżeli zastanawiasz się nad leasingiem maszyn i samochodów, sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie.

Leasing maszyn i aut - korzyści

Leasing jest rozwiązaniem, z którego może skorzystać każda firma bez względu na wielkość. Mogą go wybrać zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Wybierając leasing maszyn lub samochodów osobowych, przedsiębiorca zalicza pojazd w koszty dwukrotnie szybciej niż w sytuacji, gdy dokonuje takiego samego zakupu za gotówkę. W przypadku leasingu potrzebne są wyłącznie środki finansowe na wkład własny, gdyż resztę zakupu finansuje leasingodawca. Dzięki temu niezbędne inwestycje w sprzęt firmowy są łatwiejsze i przebiegają znacznie szybciej. Załatwienie wszelkich formalności leasingowych zajmuje około tygodnia, a niekiedy jeszcze mniej. 

Zaletą leasingu maszyn i aut jest brak obniżania zdolności kredytowej. Przedsiębiorca w razie potrzeby może sięgnąć po kredyt obrotowy lub inwestycyjny, jednocześnie korzystając z leasingu. W porównaniu do kredytu leasing aut lub maszyn wymaga przygotowania mniejszej liczby dokumentów, a także chroni majątek przed komornikiem. Leasing pomaga obniżyć wysokość płaconych przez firmę podatków oraz ustalać różną wysokość rat w sezonie i po jego zakończeniu, jeżeli leasingowane są maszyny budowlane itp.

Leasing aut i maszyn coraz popularniejszy w firmach

Leasing auta i maszyn szybko zyskuje na popularności wśród polskich przedsiębiorców. Właściciele firm cenią sobie przede wszystkim niskie koszty leasingu oraz możliwość uzyskania go bez konieczności przechodzenia przez liczne formalności. Dzięki temu leasing jest efektywnym sposobem inwestowania w rozwój przedsiębiorstwa i utrzymywania konkurencyjności w swojej branży. Dodatkowo w ramach leasingu można sfinansować nabycie różnych maszyn, samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, a nawet sprzętów takich jak komputery i urządzenia biurowe, co zapewnia pełną elastyczność.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag leasing
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: