Łazienka bezpieczna dla dziecka, o czym warto pamiętać?

22-08-2019, 09:17

Dbając o bezpieczeństwo dzieci wielu rodziców decyduje się dostosować niektóre elementy mieszkania tak, by nie stanowiły zagrożenia w przypadku kontaktu z latoroślą. Szczególnymi pomieszczeniami pod tym względem są łazienki. Niewielka przestrzeń, twarde elementy i obecność wody na podłodze nie sprzyjają energicznym maluszkom z nie w pełni rozwiniętą motoryką. O jakich elementach łazienki trzeba wtedy koniecznie pamiętać?

ręczniki dla dzieci

Łazienkowe BHP dla dziecka

Łazienka powinna być dla dziecka miłym i przytulnym miejscem. Na etapie projektowania koniecznie trzeba wybierać gniazdka elektryczne spełniające normy bezpieczeństwa, a szukając baterii lepiej celować w stronę tych zaokrąglonych. Dziecku warto zapewnić akcesoria pomocne przy toalecie, takie jak schodki czy maty do wanny. Ostre i twarde krawędzie można czasowo zabezpieczyć silikonowymi nakładkami. Aby dziecko czuło się komfortowo dobrze jest też zaopatrzyć się w puchate koce kąpielowe i ręczniki dla dzieci wykonane z materiału, który szybko schnie.

Dywaniki i ręczniki dla dzieci - kolorowa wygoda

Najczęściej w polskich łazienkach na podłodze spotyka się płytki ceramiczne. Jeśli więc chcemy uzupełnić wystrój o dywany i maty łazienkowe, koniecznie trzeba sprawdzić, czy mają one gumową powłokę od spodu, zabezpieczającą przed ślizganiem. Radosne kąpiele maluszków często skutkują tym, że wszędzie w pomieszczeniu jest woda. Warto wtedy mieć pod ręką  ręczniki dla dzieci, którymi nie tylko osuszymy malca, ale też wyścielimy kawałek podłogi, wyznaczając bezpieczny i przytulny obszar. Dla najmłodszych uczących się dopiero korzystania z toalety dobrym pomysłem jest zakup nakładki na deskę, o mniejszym otworze. Dzieciom zwłaszcza podobają się takie, na których znajdą postacie ze swoich ulubionych kreskówek.

Zagrożenia przy kąpieli wynikają nie tylko z ewentualnych wypadków i poślizgnięć. Młode organizmy nie mają w pełni rozwiniętych systemów odpornościowych, a mokre włosy przy energicznym i uciekającym osobniku sprzyjają chorobom. Ciekawym pomysłem są ręczniki dla dzieci wyglądające jak ponczo, z otworem na głowę i kapturem. Pomagają one przeciwdziałać przeziębieniom i są wygodne. Docenią je zwłaszcza mamy opiekujące się kilkoma potomkami równocześnie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ręczniktag komunikat firmytag dziecitag Dynamite
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: