Lark udostępnia obiecaną aktualizację map

04-08-2009, 09:49

Firma Lark udostępni wyczekiwaną przez użytkowników bezpłatną aktualizację map do swoich nawigacji. Dodatkowo wszyscy chętni między 7 a 17 sierpnia 2009 roku będą mogli zakupić oprogramowanie MapaMap w wersji TOP w promocyjnej cenie. Należy zaznaczyć, że producent udostępnia mapy ze sporym opóźnieniem.

Wszystko zaczęło się w niedzielę, 14 czerwca 2009 r. kiedy to część nawigacji firmy Lark odmówiła posłuszeństwa. Pierwotnie producent tłumaczył, że opisywana sytuacja ma związek z "pracami naprawczymi na satelitach GPS prowadzonymi przez administrację USA". Co jednak dość oczywiste, w takim przypadku posłuszeństwa powinny odmówić również urządzenia innych firm.

Prawdziwym powodem usterki było błędne przeliczanie daty w urządzeniach. Ostatecznie firma przyznała się do błędu i całkiem szybko udostępniła aktualizację oprogramowania eliminującą błędy. To jednak nie było koniec zamieszania z nawigacjami firmy Lark.

Internauci zauważyli, że w części nawigacji nie został użyty chipset Sirf Star III (jego użycie sugerował opis na pudełku urządzenia), a chipset MStar. Lark wytłumaczył ten ruch Czytelnikom DI i - w ramach rewanżu - obiecał uruchomić specjalną przedwakacyjną bezpłatną aktualizację map Polski.

Niestety, wydawało się, że na deklaracjach się skończyło. Redakcja Dziennika Internautów była w stałym kontakcie z przedstawicielką firmy Lark, wielokrotnie pytając o obiecane aktualizacje. Do naszej redakcyjnej skrzynki zaczęło napływać coraz więcej pytań od Czytelników dotyczących obietnicy firmy Lark.

Po długim oczekiwaniu Lark zapowiedział udostępnienie aktualizacji map. Ma to nastąpić w najbliższy piątek, 7 sierpnia 2009 r. Można je będzie znaleźć w serwisie internetowym www.MojeMapy.imagis.pl. Warto zaznaczyć, że posiadacze oprogramowania MapaMap w starszych wersjach, np. MapaMap 5.0, będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji oprogramowania MapaMap do wersji 6.

Dodatkowo użytkownicy urządzeń nawigacyjnych marki Lark z MapaMap będą mogli w dniach 7-17 sierpnia 2009 r. zakupić oprogramowanie w wersji TOP za połowę ceny (49,5 zł). Szczegóły na stronie producenta.


Źródło: DI24.pl
Tematy pokrewne:  

tag nawigacjatag MapaMaptag Larktag GPStag aktualizacje
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.