Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Laptopy Intela z technologiami lotniczymi

04-06-2012, 12:06

Inżynierowie Intela mieli zaczerpnąć lekcje od twórców samolotów, by uczynić nowe ultrabooki bardziej wytrzymałymi - informuje agencja Reuters. Zastosowanie nowych technologii ma również pozwolić na obniżenie ich cen.

Intel chce stworzyć nowy typ obudowy, który będzie bardzo wytrzymały również, gdy zostanie zbudowany z tańszych materiałów. O ile ultrabooki nierzadko wykorzystują trwałe metalowe części, ceny tego typu sprzętów są dla wielu użytkowników zbyt wysokie.

Czytaj także: Nowy Chromebook i pierwszy Chromebox od firmy Google (wideo)

Zdaniem pracowników amerykańskiego koncernu, zastosowanie plastikowych obudów, zamiast tych metalowych, może obniżyć koszty produkcji urządzenia nawet o 75 dolarów. Intel wciąż szuka oszczędności w związku z budową ultrabooków, by nie zostać zmuszonym do obniżania cen procesorów - informuje agencja Reuters (zob. Intel inspired by aerospace to make sturdier laptops).

W ubiegłym miesiącu dyrektor generalny Intela Paul Otellini zapewniał, że najtańsze ultrabooki mają być dostępne już za ok. 699 dolarów. Za wiele urządzeń tego typu, które konkurują np. z MacBookami Air, trzeba jednak zapłacić ponad 1000 dolarów. Pracownicy Intela już teraz mieli zauważyć, że bazując na technologiach lotniczych, można zmienić położenie dysku i płyty głównej netbooków tak, by były znacznie bardziej wytrzymałe.

Warto przypomnieć, że pod koniec maja Gigabyte zaprezentowało najlżejszego netbooka na świecie z procesorem Intela. Urządzenie o nazwie X11 waży zaledwie 975 gramów, a jego grubość w różnych częściach obudowy waha się od 3 do 16,5 milimetra. Sprzęt może się również pochwalić bardzo dobrymi parametrami, w tym dyskiem SSD o pojemności 128 GB, a także 4 GB pamięci RAM DDR3 oraz kartą graficzną Intel HD Graphics 4000.

Czytaj także: Wytwórcy netbooków mogą zmniejszyć produkcję


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Reuters



Ostatnie artykuły:

fot. HONOR








fot. Freepik



fot. ING