Lampa w salonie – jak wybrać oświetlenie

25-09-2018, 08:34

Lampy już dawno przestały spełniać wyłącznie praktyczną rolę w naszych domach. Są nie tylko źródłem światła, ale także pełnią funkcję efektownej dekoracji. Mając na uwadze ten oczywisty fakt, powinniśmy szczególnie troskliwie podejście do kwestii wyboru lamp do salonu. Lamp – gdyż pojedyncze źródło światła to zdecydowanie zbyt mało. Dowiedz się jak wybrać lampy do salonu i na co zwrócić szczególną uwagę.

mat partnera

Rola, jaką spełnia we współczesnym domu salon, jest nie do przecenienia. To już nie tylko główny pokój w domu, gdzie przyjmujemy gości i wypoczywamy. W salonie możemy pracować, uczyć się, korzystać z wielu dostępnych form rozrywki, a także imprezować w gronie znajomych. Biorąc pod uwagę tak wiele funkcji spełnianych przez jedno pomieszczenie, nie dziwi fakt, że projektanci i specjaliści od aranżacji wnętrz wskazują na konieczność podziału salonu na strefy. Każda z takich stref powinna służyć innej formie aktywności i charakteryzować się odrębnym, dopasowanym do potrzeb oświetleniem. Wszystko razem powinno łączyć się w spójną, jednolitą całość. Osiągnięcie takiego efektu nie jest łatwe, potrafi jednak dać mnóstwo satysfakcji.

Jaka lampa do salonu?

Minęły czasy, kiedy głównym i często jedynym źródłem światła w salonie był centralnie umieszczony klosz sufitowy, oświetlający równomiernie całe pomieszczenie. Dziś, takie rozwiązanie stało się nie tylko niemodne, ale przede wszystkim nieekonomiczne. O wiele lepiej sprawdza się rozwiązanie, w którym mamy do czynienia z kilkoma niezależnymi od siebie źródłami światła, a lampy sufitowe uzupełniane są np. przez naścienne kinkiety czy lampy stojące. W ten sposób możemy uzyskać unikatową atmosferę w naszym salonie, tworząc przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych indywidualnych preferencji.

Lampy w salonie – na co zwrócić uwagę?

Producenci lamp i oświetlenia dostarczają nam mnóstwo ciekawych propozycji, zarówno jeśli chodzi o lampy sufitowe, ścienne, jak i podłogowe. Bez względu na to, jaki rodzaj oświetlenia zdecydujemy się zamontować w naszym salonie, zwróćmy uwagę na to, by wybrane palmy pasowały do ogólnej koncepcji aranżacji wnętrza. W nowoczesnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się lampy industrialne, zaś w klasycznie urządzonym salonie niezastąpionym rozwiązaniem będzie duży, elegancki, szklany lub kryształowy klosz. Ważne jest także źródło światłą stosowane w oprawach oświetleniowych. Do zdecydowanej większości lamp pasują żarówki LED, pobierając do kliku razy mniej energii elektrycznej niż tradycyjne świetlówki, dając przy tym znacznie lepszej jakości światło.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag oświetlenietag lampytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: