Laktator ręczny: niezawodne rozwiązanie dla wszystkich mam

21-10-2017, 07:18

Większość kobiet jeszcze przed rozwiązaniem ciąży zaopatruje się w laktator. Służy on do wysysania mleka z piersi. Dzięki temu kobieta może zarówno odciągnąć nadmiar pokarmu, jak i przygotować butelkę dla dziecka w przypadku, gdy maluch zostaje pod opieką innej osoby. Laktator jest niezawodny także w trakcie podróży, gdy nie zawsze jest możliwość nakarmienia dziecka piersią.

Laktator: dlaczego warto go mieć?

Niektóre mamy decydują się na zakup laktatora dopiero po jakimś czasie, większość myśli o tym jeszcze przed porodem. Najlepiej zaopatrzyć się w to urządzenie jak najwcześniej – często laktator przydaje się wtedy, gdy zupełnie się tego nie spodziewamy. Działanie tego urządzenia jest bardzo proste – wysysa pokarm z piersi dzięki podciśnieniu, jakie się w nim wytwarza; wystarczy przyłożyć do piersi specjalny lejek. Odsysanie mleka jest często nie tylko udogodnieniem, ale wręcz koniecznością; najlepiej wiedzą o tym mamy, które mają za dużo pokarmu, a podczas karmienia dziecka istnieje ryzyko jego zakrztuszenia się. Laktator zazwyczaj służy mamom jednak w dwóch innych sytuacjach – kiedy konieczne jest zostawienie dziecka pod czyjąś opieką lub gdy zaplanowana jest dłuższa podróż.

Laktator ręczny: wciąż najpopularniejszy

Dostępne są różne rodzaje laktatorów; najpopularniejszy wciąż jest laktator ręczny, ponieważ do jego działania nie są potrzebne ani baterie, ani prąd. Laktatory ręczne można podzielić na gruszkowe (z czymś w rodzaju pompki, którą należy rytmicznie uciskać), tłokowe (działające podobnie, w tłoku wytwarza się wspomniane już podciśnienie) i wreszcie laktatory z klasyczną pompką, pozwalające na odsysanie pokarmu jedną ręką (co stanowi duże ułatwienie w porównaniu do obsługi laktatorów gruszkowych i tłokowych, które należy obsługiwać przy pomocy obu rąk).

Kiedy warto wybrać laktator ręczny?

Na pewno wtedy, gdy zależy nam na urządzeniu, które będzie działać w każdych warunkach. Nie zawsze pamiętamy bowiem o kupnie baterii, czasami (np. w podróży) nie możemy też podłączyć laktatora do prądu. Laktator ręczny wymaga wprawdzie użycia siły, ale większość kobiet nie korzysta z niego codziennie; w dodatku ręczna wersja urządzenia jest znacznie tańsza.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: