Kurs montera rusztowań - dlaczego warto?

04-06-2019, 12:04

Znalezienie dobrze płatnego i stałego zatrudnienia dla wielu z nas bywa poważnym problemem. Często wynika to z faktu, że nie posiadamy odpowiednich kwalifikacji zawodowych, które mogłyby pomóc nam w odnalezieniu się na rynku pracy.

rusztowania

Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy możliwość ich zdobycia. Jedną z tych, na które warto zwrócić uwagę są kursy zawodowe, które pozwalają niedrogo i szybko zdobyć odpowiednie umiejętności. Na jaki kurs jednak warto się zdecydować? Wśród wielu ciekawych propozycji wymienić możemy między innymi kurs montera rusztowań. Dlaczego warto go wybrać? Sprawdźmy to.

Czym zajmuje się monter rusztowań?

Monter rusztowań to osoba, która odpowiedzialna jest za stawianie konstrukcji składającej się z podestów i przęseł. Wykonując ten zawód możemy pracować przy budowach oraz remontach budynków, ale również w zakładach produkcyjnych, które posiadają duże maszyny lub urządzenia. Często bowiem zdarza się tak, że ich renowacja czy prace konserwacyjne wymagają stawiania rusztowań. Kurs na rusztowania ma za zadanie przygotować montera również do odpowiedniego zabezpieczania rusztowań oraz sprawdzania ich stanu – co również należy do jego obowiązków.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs na rusztowania?

Przede wszystkim dlatego, że jest to szkolenie zawodowe, dzięki któremu możemy zdobyć zarówno praktyczną, jak i teoretyczną wiedzę, która pozwoli nam odpowiednio wykonywać swoją pracę. Nie da się jednak ukryć, że szkolenie monter rusztowań jest dobrym sposobem na znalezienie swojej zawodowej drogi. Osoby, które dopiero poszukują pracy mogą bowiem liczyć, że kurs montera rusztowań pomoże im w jej znalezieniu. Zapotrzebowanie na profesjonalnych monterów jest bowiem naprawdę spore.

monter rusztowań

Jak wygląda kurs montera rusztowań?

Kurs montera rusztowań obejmuje zarówno naukę teoretyczną, jak i praktyczną. W części teoretycznej kursant poznaje elementy rusztowania, zasady ich łączenia, normy bezpieczeństwa oraz przepisy i regulacje prawne. Praktyka obejmuje zaś zajęcia, podczas których kursant uczy się montować oraz rozbierać rusztowanie. Całość kończy się egzaminem. Jeśli uda nam się go zaliczyć otrzymujemy uprawnienia do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych. To dokument potwierdzający nasze kwalifikacje wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

Kto może brać udział w tego typu szkoleniach zawodowych?

Aby móc wziąć udział w kursie zawodowym w Krakowie nie musisz mieć specjalnego wykształcenia. Kurs montera rusztowań może bowiem odbyć każdy, kto jest osobą pełnoletnią i ma minimum podstawowe wykształcenie. Warto jednak przypomnieć, że osoby, które chcą podjąć się szkolenia muszą przejść badania lekarskie, które nie stwierdzą przeciwwskazań do pracy na wysokościach.

Podsumowując, w czasach, w których intensywnie rozwija się budownictwo osoby, które potrafią budować rusztowania i mają odpowiednie, potwierdzone kwalifikacje mogą liczyć na to, że bez problemu uda się im znaleźć pracę, która będzie gwarantowała naprawdę wysokie zarobki. Warto więc zdecydować się na poszerzenie swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w szkoleniu monter rusztowań lub innych kursach zawodowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag monter rusztowańtag kursytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: