Kurkuma – najbardziej przebadana naukowo przyprawa świata i bestsellerowy suplement

09-10-2018, 10:07

Słusznie kojarzona z orientem kurkuma jest popularną przyprawą, dostępną dzisiaj praktycznie w każdym sklepie. Od stuleci na dalekim wschodzie szanuje się ją nie tylko za jej walory smakowe i cudowną barwę, ale także przez właściwości lecznicze. Rynek zdrowych suplementów diety szybko zareagował na boom związany z kurkuminą i zalał półki sklepowe fantastycznymi kapsułkami. Jednak czy tabletki to jedyna słuszna forma przyjmowania tej zdrowej substancji?

Kurkuma – królowa zdrowych suplementów

Suplementacja mylnie postrzegana jest jako faszerowanie się wzmacniaczami. W praktyce jest to świadome dawkowanie sobie tych mikroskładników, które w najlepszy sposób balansują dietę i odżywiają nasze komórki. Spośród naturalnych suplementów, kurkuma może z dumą nosić koronę lidera zdrowych statystyk. Najlepiej obrazuje to porównanie społeczeństwa amerykańskiego i hinduskiego (gdzie kurkuma jest jednym z podstawowych składników diety). Okazuje się, że społeczeństwo z Indii choruje od 5 nawet do 17 razy rzadziej na nowotwory piersi, macicy, jelita, płuc, nerek czy prostaty.

mat partnera

Fot. Kurkuma firmy KenayAG

Naukowcy bacznie przyglądają się zawartej w kurkumie kurkuminie. Suplement ten ma udowodnione bardzo silne działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. W czasach starożytnych kurkumę traktowano jako uniwersalny lek przeciwbólowy. Kto doceni właściwości tego naturalnego suplementu diety? Przede wszystkim osoby, które walczą z przewlekłymi dolegliwościami stawowymi i artretyzmem. Ponoć dawkowanie kurkumy może działać skuteczniej niż dostępne na rynku lekarstwa. Zdolność kurkuminy do usuwania ognisk zapalnych w naszym organizmie przekłada się na lepsze samopoczucie każdego dnia.

Jak dawkować kurkumę?

Są dwie naturalne formy przyjmowania tego suplementu w zrównoważonej diecie: możemy posiłkować się gotowymi produktami w formie kapsułek lub koncentratów, a także używać kurkumy jako przyprawy w przygotowaniu potraw. Dzienna dawka kurkumy szacowana jest na około ćwierć łyżeczki.

mat partnera

Należy jednak zaznaczyć, że w dostępnych dla nas przyprawach zawartość cennej kurkuminy jest szacowana na około 3%. Kupując kurkumę suplement diety otrzymujemy dawkę skoncentrowaną, o znacznie większej skuteczności, niemożliwą do spożycia w formie konwencjonalnej. Istotnym ważnym szczegółem w dawkowaniu kurkumy jest połączenie jej z pieprzem. Piperyna jest bowiem inhibitorem wchłaniania kurkuminy i połączone ze sobą oba składniki potęgują efektywność suplementacji. Jeśli zdecydujemy się na kapsułki z kurkumą, koniecznie zwracajmy uwagę na produkty, które posiadają w składzie piperynę.

Kurkumę można przyjmować także w formie kłącza, które jest bogate nie tylko we wcześniej wspomnianą kurkuminę, ale również w wiele minerałów i witamin. Jak ją spożywać? Polecamy skorzystać z blendera lub wyciskarki do soków. Koktajle z kurkumą są bardzo smaczne i posiadają doskonały kolor. Można je pijać cały rok, bez konkretnych przeciwwskazań wiekowych czy zdrowotnych.

Źródło:

https://sklep.kenayag.com.pl/
KENAY A. Grzegorek i Wspólnicy Sp.J.
ul. Częstochowska 25, 62-800 Kalisz
62 757 35 88 / 89


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Serwisy specjalne: