Kto wykształci doktorów ds. sztucznej inteligencji?

19-07-2018, 22:18

Firma technologiczna i Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ogłosiły nabór na studia doktoranckie Data Science in Business and Administration. To jedyny taki kierunek w kraju, a jego absolwenci dołączą do elity polskich praktyków rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Studia prowadzone przez firmę Synerise i WIiGE UEP organizowane są w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Doktorat wdrożeniowy". Ma on na celu tworzenie warunków dla kształcenia doktorantów we współpracy z biznesem. Pierwszy semestr rozpocznie się w październiku 2018 r. Na kandydatów czeka 10 wolnych miejsc.

Udział w projekcie stwarza możliwość jednoczesnej współpracy z wiodącą w regionie firmą tworzącą rozwiązania oparte o AI oraz wiodącym zespołem naukowym w tejże dziedzinie. Do programu mogą zgłaszać się magistrzy, którzy potrafią korzystać z narzędzi wykorzystywanych w data science, uczeniu maszynowym i algorytmach sztucznej inteligencji, takich jak m.in. języki programowania Python czy R.

Zajęcia będą prowadzone przez zespół naukowców WIiGE UEP, prowadzących m.in. międzynarodowe projekty dla globalnych korporacji. Każdy doktorant otrzyma dwóch opiekunów naukowych: jednego ze strony wydziału i drugiego z firmy.

Na czas studiów doktoranci będą zatrudnieni w Synerise i poza wynagrodzeniem uzależnionym od stanowiska i tematyki projektu doktoranckiego otrzymają stypendium doktoranckie z MNiSW w wysokości 2450 złotych miesięcznie (zwolnione z podatku PIT). Tematyka doktoratu musi być związana ze strategią tej firmy, zaś sam doktorat, poza wartością naukową, powinien również prowadzić do opracowania technologii, która będzie przez nią. wdrożona. Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie mogą przesyłać swoje CV na adres doktorat@synerise.com o tytule "Doktorat Synerise i UEP, aplikacja".

Źródło: Synerise


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031