Kto powinien skorzystać z przenośnego koncentratora tlenu?

23-03-2018, 06:53

Pacjenci z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POCHP), borykają się z silnym stanem zapalnym aparatu oddechowego. Przyczyną tego zaburzenia jest zmniejszenie dostępu tlenu do płuc. Dlatego tlenoterapia, stosowana z użyciem przenośnego koncentratora tlenu, wydaje się być jak najbardziej wskazana.

Nie wszyscy pacjenci podlegają takiemu leczeniu. Aby się do niego zakwalifikować należy przejść szereg badań. Jednym z najważniejszych jest gazometria. Czyli określenie poziomu gazów we krwi. Najbardziej powszechnym źródłem dostarczania wzbogaconego powietrza jest przenośny koncentrator tlenu. Jest to urządzenie mniejsze, niż stacjonarny koncentrator, a co za tym idzie nie ogranicza swobody poruszania się. Zazwyczaj mieści się w plecaku lub torbie. Chory ma zatem szansę wyjścia na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą używania przenośnego koncentratora tlenu jest poprawa jakości życia chorego. Ponadto leczenie odbywa się w domowych warunkach, co korzystnie wpływa pozytywnie na jego psychikę. Ostatecznie, tlenoterapia pozwala na zniwelowanie ilości powikłań i kolejnych infekcji. Chorzy korzystający z przenośnego koncentratora tlenu zgodnie z zaleceniami lekarza, znacznie rzadziej odwiedzają szpital. Muszą być jednak pod ciągłą opieką ośrodka terapii.

Niestety cena przenośnego koncentratora tlenu może skutecznie odstraszyć. Ich wartość waha się od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych Na szczęście nie musimy od razu kupować tego urządzenia. Można go najzwyczajniej w świecie wypożyczyć. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, które dostarczają sprzęt do domu. Cena wypożyczenia tego urządzenia waha się w granicach 100 – 200 zł za miesiąc. Ponadto, przenośny koncentrator tlenu musi być  zasilany przez prąd. Zatem stały dostęp do źródła energii jest tutaj warunkiem koniecznym. Nie wolno zapominać o umiarze i bezwzględnym stosowaniu się do zaleceń specjalistów. Korzystanie z tlenoterapii może mieć również środki uboczne, które mogą doprowadzić do głębszego uszkodzenia płuc.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. sdecoret


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: