Kraków, który każdy zna, ale nigdy nie jest go za mało

19-08-2018, 07:59

Kraków nie bez powodu był pierwszym europejskim miastem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Jest dużym ośrodkiem akademickim oraz miejscem przyciągającym rzesze turystów i z tego właśnie powodu miasto, aż kipi życiem. Dzięki wspaniałej architekturze Kraków posiada niepowtarzalny urok i jedyny w swoim rodzaju klimat.

mat partnera

Trasa Królewska - szlakiem zabytków

 

Będąc w Krakowie koniecznie trzeba zobaczyć najsłynniejsze zabytki, dlatego większość turystów zaczyna zwiedzanie od Trasy Królewskiej. Kościół św. Floriana przy placu Matejki jest początkiem trasy, która prowadzi obok Barbakanu oraz pozostałości po dawnych miejskich fortyfikacjach, a Brama Floriańska wchodzi w rejon Starego Miasta.

Na ulicy Floriańskiej, która prowadzi na Rynek Główny znajduje się słynna kawiarnia Jama Michalika, Dom Jana Matejki oraz hotel „Pod różą”.

Rynek główny - mocno bijące serce miasta

Sercem Starego Miasta jest Rynek Główny, na którym znajdują się liczne kawiarnie i restauracje, na jego środku stoją Sukiennice. Rynek to także, kościół Mariacki, z którego wież co godzinę jest grany znany Hejnał Mariacki, a w środku można podziwiać gotycki ołtarz, który jest arcydziełem sztuki stworzonym przez Wita Stwosza.

Pod powierzchnią Rynku od 2010 roku znajduje się podziemne muzeum będące unikatem na skalę światową, w którym można obejrzeć multimedialne widowisko o nazwie „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa”.

Wawel, czyli duża lekcja historii

 

Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Krakowie jest Zamek Królewski mieszczący się na Wzgórzu Wawelskim. Jest uważany za jedną z najlepszych renesansowych rezydencji w Europie. Powierzchnia terenu na którym znajduje się zamek wraz z murami jest podobna do powierzchni jaką zajmuje Rynek Główny. W środku zamku można podziwiać liczne wystawy, królewskie komnaty, kolekcje trofeów wojennych, eksponatów oraz słynnych flamandzkich arrasów. Zwiedzanie Wawelu nie może obyć się bez zobaczenia katedry, królewskich grobów oraz legendarnego dzwonu Zygmunta, który obecnie bije tylko przy największych wydarzeniach w kraju lub w mieście. Spacerując po zamkowych murach należy koniecznie obejrzeć Wisłę z perspektywy arkadowego dziedzińca.

Smok Wawelski ziejący ogniem

Bardzo chętnie oglądany przez turystów jest Smok Wawelski, do którego prowadzą kręcone schody prosto z Zamku Królewskiego. Udostępniona do zwiedzania Smocza jama faktycznie jest krasową jaskinią przy której wyjściu stoi rzeźba Smoka Wawelskiego ziejąca ogniem. Jest to wyjątkowo chętnie odwiedzane miejsce przez młodszą część turystów.

Klimatyczny Kazimierz

Jedną z większych atrakcji Krakowa jest Kazimierz, który dawniej był osobnym miastem, a obecnie jest dzielnicą miasta położoną blisko centrum. Można do niej trafić na przykład schodząc z wawelskiego wzgórza. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce z przepięknie odrestaurowanymi kamieniczkami, świetnymi hotelami oraz dobrymi restauracjami z kuchnią żydowską. W dzielnicy można zobaczyć Centrum Kultury Żydowskiej oraz Synagogi m.in. Starą Synagogę, czy Synagogę Izaaka.

Na odbywający się co roku na Kazimierzu Festiwal Kultury Żydowskiej przyjeżdżają tłumy turystów.

Wycieczka do Auschwitz

Będąc w Krakowie turyści decydują się na wycieczkę do Oświęcimia, o czym świadczą liczne ogłoszenia w Internecie, także dostępne dla obcokrajowców pod hasłem Auschwitz tours - czyli zwiedzanie obozu koncentracyjnego. Auschwitz był największym obozem koncentracyjnym III Rzeszy. Na wycieczce można dowiedzieć się jak funkcjonował obóz, można obejrzeć baraki, jak również wysłuchać opowieści przewodników po tym miejscu będącym świadkiem przerażającej tragedii.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: