Krajowe finały Imagine Cup 2012 rozpoczęte

12-04-2012, 08:25

10 najlepszych drużyn z Polski staje do finałowej rozgrywki o zwycięstwo w kategorii Projektowanie Oprogramowania w ramach światowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2012.

Zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finału krajowej edycji Imagine Cup 2012 w najbardziej prestiżowej kategorii Projektowanie Oprogramowania rozpoczęły prezentacje swoich projektów konkursowych podczas tzw. sesji plakatowej w siedzibie Microsoftu.

Jury oraz goście finałów będą mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi pomysłami na to, jak technologia może przyczynić się do zmiany otaczającego nas świata, odpowiadając na przesłanie Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.

Czytaj też: 23 projekty w kolejnym etapie konkursu Zacznij.biz

Oto najlepsze w tym roku polskie drużyny i ich projekty wyłonione w drodze wieloetapowych eliminacji:

1. ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprezentował aplikację na Windows Phone, która umożliwia wykrywanie min w terenie.
2. Bug Busters z Politechniki Białostockiej przygotował oprogramowanie wspierające pracę rehabilitantów (Personal Recovery System), w którym zastosowano technologię Kinect.
3. Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego zaprojektował aplikację służącą udzielaniu pierwszej pomocy, która zawiera wiedzę oraz instrukcje, jak się zachować w nagłych wypadkach dopasowane do danej sytuacji zagrożenia życia.
4. Essential Group z Politechniki Warszawskiej przedstawił aplikację na mobilny (Windows Phone) oraz stacjonarny (laptop, PC) system operacyjny, która pomaga zlokalizować niebezpieczeństwa w nieznanym terenie i zaalarmować o sytuacjach zagrożenia.
5. Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracował oprogramowanie z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie.
6. Higher Level z Uniwersytetu Gdańskiego stworzył aplikację typu social knowledge porządkującą informacje zgromadzone z wielu źródeł z całego świata i dopasowującą je do indywidualnych potrzeb użytkownika.
7. Sigma z Politechniki Gdańskiej opracował oprogramowanie służące rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym z zastosowaniem technologii Kinect.
8. The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprezentował aplikację na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję. Wykrywa ona potencjalne zagrożenia, skanuje organizm oraz alarmuje otoczenie i służby medyczne.
9. We Code for Food z Politechniki Białostockiej przedstawił rozwiązanie symulujące popłoch, panikę tłumu w pomieszczeniach z wykorzystaniem statystyk i symulacji graficznych.
10. YETI z Politechniki Poznańskiej przygotował rozwiązanie na Windows Phone samoistnie alarmujące odpowiednie służby, gdy ktoś ulegnie wypadkowi w górach.

Więcej informacji dotyczących Imagine Cup 2012 można znaleźć na stronie www.imaginecup.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31