Kosmonauci też muszą zostać przeszkoleni w zakresie cyberbezpieczeństwa

28-06-2019, 13:36

Badanie przestrzeni kosmicznej w dużej mierze opiera się na zaawansowanej technologii, dlatego bezpieczeństwo odgrywa w tej branży niezwykle istotną rolę. Obecnie cyberatak może okazać się kosztowny i wywołać poważne konsekwencje w każdej dziedzinie życia, ale w przypadku przemysłu kosmicznego jego skutki mogą być katastrofalne.

Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina – ośrodek w Gwiezdnym Miasteczku, gdzie kosmonauci z całego świata przygotowują się do lotu w kosmos - nawiązało współpracę z firmą specjalizującą się w cyberbezpieczeństwie. Kapsersky przeprowadzi w centrum specjalne szkolenie dla kosmonautów oraz specjalistów ds. IT w zakresie obecnego krajobrazu cyberzagrożeń.

Eksperci ds. bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GreAT) zapoznają obecnych i przyszłych kosmonautów, jak również specjalistów z branży, z niezbędnymi podstawami bezpieczeństwa. Uczestnicy szkolenia poznają szereg zagadnień obejmujących różne rodzaje zagrożeń w przemyśle kosmicznym, cele ataków cyberprzestępców, jak również różne metody cyberataków.

Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina, przedsięwzięcie rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, to międzynarodowy ośrodek szkoleniowy współpracujący z agencjami kosmicznymi z różnych państw, między innymi NASA (Stany Zjednoczone), CSA (Kanada), ESA (Europa) oraz JAXA (Japonia).

Źródło: Kaspersky


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy