Korzystne rozwiązanie dla każdego biura - leasing i wynajem drukarek

03-09-2020, 07:10

Czasy, w jakich obecnie przyszło nam żyć są zarazem trudne, ale też niezwykle łaskawe. Rozwój oraz zaawansowana technologia sprawiają, iż niemal każda sfera życia stała się łatwiejsza i bardziej komfortowa. Podobnie rzecz ma się z pracą, prowadzeniem firm, a także budowaniem biznesu. I choć wszędzie dużą rolę odgrywa komputer oraz dostęp do internetu, to nie należy pomijać równie istotnych urządzeń, jakimi są drukarki i kserokopiarki. Jak jednak skorzystać z dobrodziejstwa jakie oferują, gdy ograniczeniem jest budżet?

Co z tą własnością?

Każdy zapewne przyzna rację, że bez takich czynności jak drukowanie, skanowanie czy kopiowanie szybka, sprawna praca, a co za tym idzie płynny rozwój firmy byłby niezwykle utrudniony. W końcu obecnie są to działania tak oczywiste, iż nie da się wyobrazić poważnego, szanującego się przedsiębiorcy, który nie dysponowałby urządzeniami to umożliwiającymi.Zakup niezawodnej drukarki czy kserokopiarki dobrej jakości, w zależności od jej przeznaczenia, to wydatek, który może mocno zniechęcić już na samym początku. Młode, dopiero co startujące firmy niejednokrotnie nie stać na jednorazowy wydatek rzędu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak to właśnie one, aby przetrwać i ustabilizować swoją pozycję, szczególnie wymagają porządnych podwalin, a tym samym niezawodnego sprzętu. Na nim jednak sprawa się nie kończy, ponieważ w następnej kolejności dochodzą nieraz wysokie ceny materiałów eksploatacyjnych czy specjalistycznego serwisowania. Dlatego tak ważne jest szukanie korzystnych alternatyw.

kserokopiarka

Rozsądna decyzja na początek

Na ratunek raczkującym przedsiębiorcom przychodzą firmy, których specjalizacja to dzierżawa i leasing urządzeń biurowych. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z tą praktyką warto zasięgnąć informacji. Może okazać się to zbawiennym rozwiązaniem i wyjściem z niewygodnego problemu.

Co należy wiedzieć o leasingu

Leasing drukarek i kserokopiarek jest opcją ciekawą, zwłaszcza dla osób, którym zależy, by prędzej czy później mieć porządny sprzęt na własność. Aby skorzystać z tej procedury konieczne jest podpisanie umowy z leasingodawcą. Ustalany jest okres podjęcia zobowiązanie oraz wybiera się urządzenie, jakie będzie użytkowane. Od tych decyzji zależeć będzie wysokość, a także ilość comiesięcznych rat. Warto nadmienić, iż opłaty te można wliczyć w koszta, co pozwala na obniżenie podatków. Na koniec umowy natomiast można zdecydować się na wykup urządzenia.

Ważne jest, aby na samym wstępie zrobić dobre rozeznanie i przeanalizować wszystkie obowiązujące warunki. Nieraz występują opłaty początkowe, a koszty za nowe materiały eksploatacyjne czy serwisowanie przypadać mogą na leasingobiorcę. Dlatego tak istotne jest, aby przyglądać się dokładnie ofercie, jaka obowiązuje u danego dostawcy usługi. Nie zmienia to jednak faktu, iż stałe, nienadwyrężające zbytnio portfela opłaty to zdecydowany plus tej formy pozyskania sprzętu.

Wynajem na trudne czasy

Kolejną opcją, być może dla mniej zdecydowanych lub gdy ma być to rozwiązanie wyłącznie tymczasowe, jest wynajem drukarek i kserokopiarek. Rozwiązanie to zyskuje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza w czasach pandemii oraz związanej z tym pracy zdalnej. Całość procedury opiera się, tak jak w przypadku leasingu, na podpisaniu umowy z firmą wynajmującą urządzenie. Formalności są jednak nieco uproszczone. Tu również określa się termin na jaki drukarka czy kserokopiarka ma zostać wydzierżawiona. Opłata za usługę rozliczana jest natomiast na zasadzie abonamentu miesięcznego, do którego nieraz doliczana jest zsumowana kwota, wynikająca z przeliczenia wszystkich dokonanych wydruków w tymże okresie.

To, co przemawia na korzyść takiej formy użytkowania to fakt, iż koszty związane z wymianą materiałów eksploatacyjnych czy serwisowaniem, gdy taka potrzeba zajdzie, ponosi firma wynajmująca. Dowóz oraz podłączenie urządzenia również leżą po jej stronie. Dodatkowo, jeśli po pewnym czasie przedsiębiorca uzna, że sprzęt nie do końca mu odpowiada lub potrzebuje czegoś o większym zakresie możliwości, wtedy możliwa jest wymiana. Ta opcja pozwala pracować ze sprzętem najwyższej jakości, za naprawdę niską cenę.

Niełatwo jest walczyć z budżetem, gdy potrzeby są spore. Przedsiębiorcy, będący na etapie rozwijania i gruntowania swojej pozycji wiedzą o tym najlepiej. Przy dostępnych obecnie możliwościach nie ma jednak konieczności wyrzekania się dobrej jakości usługi na rzecz zaoszczędzenia kilku złotych. Rozwiązania takie jak leasing czy dzierżawa drukarek i kserokopiarek tylko to potwierdzają.

 


Następny artykuł » zamknij

Szkolenia BHP i PPOŻ w firmie

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: