Korzyści z obowiązku zarejestrowania karty SIM

30-08-2016, 17:27

Tak, to nie żart. Od niedawna całą Polskę obiega nowina o konieczności rejestracji swojego numeru na kartę. Spowodowane jest to wejściem w życie znowelizowanej ustawy. O tym, czego dotyczy ta ustawa i co powinieneś zrobić w związku z nią, dowiesz się z poniższego poradnika.

Dlaczego konieczna jest rejestracja numeru na kartę?

Rejestracja numeru na kartę związana jest z nowelizacją ustawy antyterrorystycznej, która weszła w życie z dniem 25 lipca. Wymóg ten jest podyktowany potrzebą podnoszenia poziomu bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Zapis, który dotyczy konieczności rejestracji powszechnie zwanych "numerów na kartę", sprawia, że od 25 lipca 2016 nie będziemy mogli już nabyć nowego numeru bez okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość i przypisania go do nas u operatora.

Jak to obecnie działa i gdzie zarejestrować numer na kartę?

Obecnie, w świetle wprowadzonej ustawy, obowiązek rejestracji numeru ciąży na każdym, kto chce korzystać z numeru na kartę. Dotyczy to zarówno użytkowników numerów, które służą do przeprowadzania rozmów telefonicznych oraz numerów przeznaczonych do korzystania z internetu mobilnego. Nabycie karty bez konieczności okazywania się dokumentem, który potwierdza naszą tożsamość, było możliwe do dnia 25 lipca 2016 roku.  Teraz, chcąc zakupić taki numer, będziemy zmuszeni od razu go zarejestrować. Jeżeli posiadamy już numer, który nabyliśmy wcześniej, ale nie został on jeszcze aktywowany, nie dokonamy jego aktywacji, dopóki nie zarejestrujemy danego numeru. Jest to dość mało komfortowa sytuacja, która obiegła polskie media z wielkim szumem, ale ustawa ta ma zapewnić nam bezpieczeństwo i chronić nas przed osobami, które mają niekonieczne dobre zamiary. W gruncie rzeczy, nie ma się czego obawiać. Nie musimy się też martwić, że nasze numery, które już funkcjonują, ale nie są zarejestrowane, wyłączą się z dnia na dzień, pod warunkiem, że zajmiemy się tym wystarczająco wcześnie. Czas jest bowiem ograniczony - na rejestrację działającego już numeru na kartę mamy czas do lutego 2017 roku. Po tym terminie, działające, a niezarejestrowane numery, przestaną funkcjonować. Aby zarejestrować numer, należy udać się do swojego operatora z dowodem osobistym lub paszportem oraz posiadać przy sobie kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Taka operacja zajmie nam tylko kilka minut, a możemy na niej sporo zyskać.

sim karty njumobile

Rejestracja numeru jest nie tylko obowiązkowa, ale również korzystna

Wraz z pojawieniem się informacji o tym, że rejestracja numerów będzie obowiązkowa, operatorzy różnych sieci komórkowy zaczęli proponować swoim użytkownikom korzystne dla nich rozwiązania oraz promocyjne pakiety. Wszystkie te oferty są bardzo korzystne, ponieważ często za samą rejestrację numeru możemy otrzymać dodatkowe benefity, których nie otrzymuje osoba posiadająca abonament, a ostatecznie nadal posiadamy numer na kartę i nie jesteśmy związani umową z operatorem. Jednym z takich operatorów, który za rejestrację numeru proponuje 1000 minut i 10 GB internetu jest njumobile.pl. Warto więc wykorzystać fakt, że przy obowiązku rejestracji karty mamy szansę na otrzymanie dodatkowych korzyści.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: