Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

05-04-2012, 00:50

Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa. We wtorek, tj. 27 marca br. w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIZ odbył się Konkurs Informatyczny. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn.

Laureaci konkursu informatycznego
fot. mat. nad. do red. - Laureaci konkursu informatycznego
Bartosz Wesół, Michał Kurecki, Szczepan Wołniak - oto skład zwycięskiej drużyny młodych informatyków, która osiągnęła najlepsze rezultaty podczas konkursu zorganizowanego przez placówki naukowe z Rzeszowa: Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Szkołę Matematyczno-Informatyczną. Laureaci to uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, a ich opiekunem był Tomasz Manijak.

Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Czudca: Wojciech Brzeziński, Przemysław Materna, Łukasz Pasternak. Ponadto na podium znaleźli się uczniowie Gimnazjum Społecznego nr 1 w Rzeszowie: Hubert Lichaczewski, Piotr Lembryk oraz Mateusz Rybka.

Czytaj też: Capgemini: 200 miejsc pracy dla informatyków we Wrocławiu

Konkurs składał się z dwóch etapów - części sprawdzającej wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne uczestników. W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań dotyczących znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych. W dalszej części czekały na nich zadania sprawdzające ich umiejętności graficzne oraz poruszania się w świecie wirtualnej rzeczywistości.

W ramach konkursu uczniowie musieli także rozszyfrować zagadki z zakresu informatyki śledczej. Organizatorzy zwracają uwagę, że do ich rozwiązania wykorzystywali systemy informatyczne stosowane przez jednostki dochodzeniowe, wojsko oraz wywiad.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031