Konieczność dla wzrostu

11-05-2017, 12:20

Język angielski jest językiem międzynarodowym już od wielu dziesięcioleci Językiem tym porozumiewają się politycy, artyści, w języku Shakespeare’a można zobaczyć większość filmów na naszych ekranach, usłyszeć piosenki również naszych rodzimych wykonawców. W końcu językiem tym porozumiewają się pracownicy firm z różnych krajów.

business english

Jednak jeśli chodzi o język komunikacji w przedsiębiorstwach oraz korporacjach, nie jest to typowy angielski literacki, czy też potoczny, ale jego specjalna forma zwana business English. Myli się jednak ten, kto uważa, że angielski biznesowy jest językiem uniwersalnym. Jak można się szybko przekonać ma on wiele odmian w zależności od branży w jakiej jest on używany.

Business English is easy

W Polsce znajomość języków obcych nigdy nie stała na wysokim poziomie. Być może jest to efekt przymusowego nauczania języka rosyjskiego, które miało miejsce w szkołach do lat 90 ubiegłego stulecia. Nauka pozostałych języków, w tym języka angielskiego była pomijana, a nawet utrudniana. Dopiero po odzyskaniu wolności, można było się swobodniej uczyć języka angielskiego czy też niemieckiego, ale nie widać było wielkiej chęci do takiej nauki. Zmiana przyszła w chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, gdy polskie przedsiębiorstwa mogły swobodniej kontaktować się ze swoimi partnerami w Europie i po za nią. Do takich kontaktów potrzebny jest biznesowy angielski. Można oczywiście korzystać z usług tłumaczy, ale szybko okazało się, że bardziej opłacalnie jest nauczyć się angielskiego biznesowego. Wielu niedowiarków uważa, że język angielski dla firm jest trudniejszy niż jego tradycyjna forma. Praktyka pokazuje, że tak naprawdę nauka Business English polega na szlifowaniu umiejętności takich jak rozmowa, pisanie, czytanie z tę jednak różnicą, że odbywa się to w kontekście biznesowym - tłumaczy lektor ze szkoły https://www.maximizing.com.pl/. Poznając język angielski dla firm można się nauczyć stosować angielski w praktyce wraz z pewnymi charakterystycznymi zwrotami i wyrażeniami dla danej branży.

Warto inwestować

Istnieje jeszcze przekonanie, że kursy języka angielskiego dla firm nie są potrzebne, że wystarczy znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym, a do tego można się nauczyć pewnych zwrotów z Business English. Nie jest to do końca prawda. Jak można przeczytać na forach oraz usłyszeć wypowiedzi specjalistów, język angielski dla firm rządzi się swoimi prawami, pewne wyrażenia wyrwane z kontekstu i użyte w wypowiedzi są bez sensu lub nawet mogą narazić używającą je osobę na śmieszność. Ucząc się w szkole języka biznesowego, poznaje się nie tylko sam język, ale i umiejętności związane prowadzeniem negocjacji, tworzeniem pism oficjalnych oraz maili, a także prowadzenia rozmów telefonicznych wszystko z zastosowaniem Business English. To chyba jest warte inwestycji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.