Komu drona? Prezenty na Międzynarodowy Dzień Dronów

05-05-2018, 09:09

Film na spacerze, zdjęcia bez nieustannego przyklejenia do aparatu, przenoszenie małych przedmiotów, dla bardziej zaawansowanych zastosowanie profesjonalne - to tylko kilka przykładów użycia drona. Do tego kurs operatorski i przydatne akcesoria. Międzynarodowy Dzień Dronów (5 maja) też może być wdzięczną okazją prezentową.

Kurs operatora drona

Małe drony nie wymagają uprawnień, ale do poważniejszego pilotażu odpowiedni papier już jest potrzebny. Kurs na operatora drona, przygotowujący do egzaminu, może być fajnym prezentem na osiemnastkę.

Dzień Drona. Prezent - kurs operatorski w Warszawie

Sprawdź najlepszą cenę >>

 

Parrot Bebop 2 - mały dron profesjonalny

Dron można pilotować bez uprawnień. Jest lekki  (ma masę 500 g) i wyposażony jest w kamerę o rozdzielczości 1080 px - nawet przy słabym oświetleniu pozwala osiągnąć optymalną ostrość. Dobrze sprawdza się w różnych warunkach pogodowych.

Parrot Bebop 2. Mały dron profesjonalny

Zobacz, gdzie kupić >>

Dron GoPro Karma Light

Składany do kompaktowego pudełka dron przeznaczony do filmowania (choć występuje bez kamery - jest zgodny z produktami GoPro HERO6, HERO5 i HERO4). Akumulator 14,8 V ma pojemność 5100 mAh i umożliwia nawet 20‐minutowy lot po godzinnym ładowaniu.

Dron GoPro Karma Light

Zobacz, gdzie kupić >>

Kamera GoPro HERO5

Kamera GoPro HERO 5, współpracująca z dronem Karma oferowanym przez GoPro, umożliwia HERO5 jest kamerą łatwą w użyciu z możliwością nagrywania filmów 4K, wyposażoną m.in. w funkcję sterowania głosem, czysty dźwięk i stabilizację obrazu.

Dzień Drona. Kamera GoPro HERO5

Zobacz, gdzie kupić >>

 

Lego Creator - dron badawczy

Jeśli chcesz stopniowo pokazywać dziecku, czym są drony i jakie mają możliwości, ale uważasz, że na oblatywanie jeszcze za wcześnie, możesz podarować małemu technikowi zestaw do konstrukcji własnego (choć nie latającego) drona.

Dzień Drona. Zestaw

Zobacz, gdzie kupić >>

 

(Mini)Dron Parrot Swing

Sezon komunijny, nadchodzący Dzień Dziecka, koniec roku szkolnego - dron jest prezentem, o którym coraz częściej rodzice i krewni myślą także w kontekście dziecka. Jeśli dziecko zdradza zainteresowania techniką, a do tego jeszcze lubi fotografię, możesz pomyśleć o minidronie, np. takim działającym w dwóch trybach lotów, koniecznie z kamerą. Ważne - drony należy dawać w prezencie dzieciom odpowiedzialnych rodziców, którzy odpowiednio wesprą dziecko w korzystaniu z tej formy rozrywki.

 Prezent na Pierwszą Komunię i Dzień Dziecka. Minidron Parrot Swing

Zobacz, gdzie kupić >>

Dron Parrot Airborne Cargo Drone Travis

Dron do zabawy (np. akrobacji i przenoszenia małych przedmiotów) może być bardzo dobrym prezentem dla tandemu dziecko-rodzic. Ten model wygląda bardzo efektownie i może być niezły na początek przygody z oblatywaniem bezzałogowców, ale - mimo wbudowanej kamery - jego główną funkcją nie jest fotografowanie ani filmowanie (rozdzielczość tylko 480x640 px).

Prezent na Pierwszą Komunię i Dzień Dziecka. Dron Parrot

Zobacz, gdzie kupić >>

 

MiniDron Parrot Rolling Spider

Mały, mieszczący się na dłoni dron z demontowalnymi kołami, na których może jeździć także we wnętrzu po ścianach i sufitach. Sprawdzi się w roli zabawki dla nastolatka.

MiniDron Rolling Spider (Parrot)

Zobacz, gdzie kupić >>

 

Parrot A.R. Drone 2.0

Wytrzymały dron o miękkiej konstrukcji, dzięki której wychodzi cało z upadków i lądowania na drzewach, do tego łatwy w obsłudze, z aplikacjami sterującymi w urządzeniach mobilnych.

Dzień Drona. Parrot A.R.

Zobacz, gdzie kupić >>

 

 

Dron kieszonkowy Dobby Zerotech 4K

Na krótkie loty (chyba, że z dodatkową baterią) przyjemny dron do schowania do kieszeni i łatwego pilotowania. Przyda się np. do sfilmowania wyjątkowych wrażeń ze spaceru.

Dzień Drona. Dron Dobby Zerotech

Zobacz, gdzie kupić >>

 

Bateria (akumulator) do drona Parrot

Drony, szczególnie te mniejsza, często mają dość krótki czas lotu - szczególnie jeśli np. zmagają się z wiatrem. Warto mieć więc w kieszeni Na krótkie loty (chyba, że z dodatkową baterią) przyjemny dron do schowania do kieszeni i łatwego pilotowania. Przyda się np. do sfilmowania wyjątkowych wrażeń ze spaceru.

Dzień Drona. Akumulator/bateria do drona Parrot

Zobacz, gdzie kupić >>


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy