Komputer, smartfon, tablet, kręgosłup

31-10-2018, 19:53

Młody gracz, fan tabletu, początkujący bloger, e-czytelnik czy pilny e-uczeń - wszyscy mają ze sobą coś wspólnego. Od samego początku ich przygody z urządzeniami elektronicznymi należy dbać o prawidłową postawę, czyli wprowadzić na wyższy poziom słynne "Siedź prosto".

Inwestycja (przed wszystkim naszego czasu i uwagi) w prawidłową postawę dzieci to inwestycja w ich prawidłowe nawyki i zdrowie na długie lata. Zaniedbania mogą nie tylko skutkować wadami postawy, ale też dolegliwościami zdrowotnymi innych układów, np. krążenia. Jeśli nasze dzieci spędzają dużo czasu ze smartfonem, tabletem, komputerem (a spędzają), do znudzenia zwracajmy szczególną uwagę na kultywowanie dobrych nawyków.

Chcesz wiedzieć, jakie dobre nawyki przyczyniają się do prawidłowej postawy i zdrowia układu kostno-mięśniowego? Zajrzyj do tekstu w portalu rodzicwie.pl! To miejsce, gdzie znajdziesz wiele wiadomości o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z internetu i urządzeń do niego podłączonych.

Jak poprawić postawę dziecka (i swoją) przy komputerze? Sprawdź nasze propozycje sprytnych prezentów dla osób, które spędzają dużo czasu przy komputerze.


Następny artykuł » zamknij

Smart cities w budowie

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy