Komfort użytkowania, czyli o ubezpieczeniu urządzeń mobilnych

15-03-2016, 15:24

Pozycja urządzeń mobilnych w naszym codziennym życiu z roku na rok rośnie. Większość Polaków nie wyobraża sobie funkcjonowania bez smartfona, tabletu czy laptopa. Jednocześnie, by móc korzystać z całego wachlarza dostępnych funkcji, kupujemy coraz droższe sprzęty, a co za tym idzie – coraz częściej decydujemy się na to, by je ubezpieczyć.

Jak pokazuje raport „2014 Mobile Behavior Report” przygotowany przez Salesforce (źródło: inwestycje.pl), 85% z nas twierdzi, że urządzenie mobilne jest dla niego najważniejszym narzędziem codziennego użytku. Najczęściej korzystamy ze smartfonów, tabletów i laptopów (źródło: tnsglobal.pl).

 

Mobilna rewolucja

Taka zmiana mentalna wynika przede wszystkim z faktu, że współczesne urządzenia mobilne pozwalają nam już nie tylko na wykonywanie połączeń czy wymianę wiadomości tekstowych, ale coraz chętniej załatwiamy przy ich użyciu inne codzienne sprawy, takie jak zakupy czy dokonywanie przelewów. Zastępują one też tradycyjne terminarze czy zwykłą nawigację. Co więcej, liczy się już nie tylko sam fakt posiadania urządzenia, ale i to, by był to sprzęt wysokiej klasy, oparty o najnowsze osiągnięcia technologiczne, a także cechujący się atrakcyjnym wyglądem. Nie dziwi więc fakt, że z obawy przed nagłą jego utratą – czy to w wyniku zniszczenia, zgubienia czy też kradzieży – statystyczny Polak coraz częściej decyduje się na ubezpieczenie gadżetów mobilnych.

 

Po co i dla kogo?

W gronie ubezpieczających się są oczywiście głównie posiadacze naprawdę drogich sprzętów, a także ci, którzy wykorzystują swoje mobilne gadżety do pracy, więc potencjalna utrata czy zniszczenie są w ich przypadku szczególnie niepożądane. Posiadając odpowiednią polisę, mogą mieć pewność, że w przypadku zalania, uszkodzenia czy utraty telefonu, laptopa lub tabletu szybko i bez zbędnych formalności otrzymają równowartość sprzętu lub nowy produkt (albo też i jedno, i drugie), a jeśli nieuprawniona osoba użyje go, narażając tym samym na duże koszty, te zostaną przez ubezpieczyciela pokryte.

smartfon pekniety

 

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne

Decydując się na takie ubezpieczenie, musimy poszukać kompleksowej i indywidualnie dobranej oferty. Możemy je wykupić u naszego operatora sieci, na przykład dopłacając drobną sumę do comiesięcznego abonamentu. Trzeba jednak być czujnym, bowiem takie ubezpieczenie często zabezpiecza nas tylko częściowo. Jeśli nie przeanalizujemy dokładnie warunków polisy, może się okazać, że np. nie uwzględni ona kradzieży lub uszkodzenia sprzętu poza granicami kraju. Kompleksowe i najlepiej dopasowane ubezpieczenia oferują firmy specjalizujące się typowo w tego rodzaju polisach, np. brytyjska firma Gadget Cover. Analizując przedstawiane warunki ubezpieczenia, warto zadać poniższe pytania. Czy dotyczy ono nie tylko szkód powstałych w wyniku użytkowania przez samego właściciela, ale też inne osoby (na przykład dzieci)? Czy działa na terenie całej Europy lub całego świata (jest to ważne szczególnie dla osób, które często wyjeżdżają)? Czy obejmuje wszelkie możliwe uszkodzenia mechaniczne, również pęknięcie ekranu, zalanie, uszkodzenie głośnika? Czy jest ważne w przypadku zgubienia sprzętu oraz wspomnianych już kosztów użycia urządzenia przez złodzieja? Czy narzucony jest jakiś limit co do liczby szkód, które można zgłosić w ciągu roku? I wreszcie – należy zwrócić uwagę, czy w zakres ubezpieczenia wchodzi samo urządzenie, czy również akcesoria z nim związane, takie jak słuchawki, ładowarka i głośniki, które w momencie utraty były do niego dołączone.

 

Można się spodziewać, że wraz z rozwojem technologicznym i pojawianiem się na rynku coraz bardziej zaawansowanych sprzętów (sprawdź najnowszy hit - kamery samochodowe od GetVehicleTracking!), będzie się również poszerzać oferta ubezpieczeń. Ci, którzy korzystają z takiej polisy, zyskują nie tylko szybką rekompensatę w nieprzewidzianych sytuacjach, ale przede wszystkim spokój i komfort codziennego użytkowania.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: