Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~RoMan

  Ale sobie problemy wymyślają... Mój pierwszy telefon - Motorola Flare - używał pełnej, dużej karty. I jakoś producentowi nie sprawiło kłopotu wykorzystanie całej tylnej ścianki na umożliwienie dołączenia wielkiego akumulatora NiMH. A i elektronika - pomimo mniejszej skali integracji 15 lat temu niż dzisiaj - mieściła się swobodnie w stosunkowo małym i zgrabnym telefonie. Pełna karta nie była w stanie w tym przeszkodzić.

  27-03-2012, 10:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Maxxx

  Rozjaśni mi ktoś czemu dane z karty sim nie mogą być wpisane do pamięci telefonu? Jeden telefon mógłby przechowywać dane kilku kart a karta mogła by być zarejestrowana w kilku telefonach. Mało tego, można by umożliwić bezprzewodowy transfer danych karty z telefonu do telefonu. Przecież to tylko informacja pozwalająca zidentyfikować telefon przez BTS.
  No tak - nie można by śledzić gdzie jest obywatel z wyłączonym telefonem.

  27-03-2012, 13:45

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • szymarek
  m
  Użytkownik DI szymarek (176)

  Co za bzdura. Karta sim i tak jest mała. Ile miejsca można oszczędzić dzięki jej zmniejszeniu? Lepiej kasę przeznaczyć na zmniejszenie baterii czy lepsze materiały na obudowę.

  27-03-2012, 15:23

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • markac
  m
  Użytkownik DI markac (456)

  Znając życie, to te wolne, zaoszczędzone miejsce wykorzystają na jeszcze większy wyświetlacz i jeszcze mniejsza baterię. Wszystko do tej pory zmierzało w tym kierunku i na prawdę nie wierzę, że skorzysta na tym akumulator.

  27-03-2012, 18:25

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~LMN.xorg.pl

  Może telefon na 10 kart sim? Rekord to podobno 5.
  Dodatkowo książka na 10 tyś telefonów, nieograniczona ilość grup do której z każdych można by przypisać nieograniczoną liczbę kontaktów. Każdy mógłby tworzyć dowolne grupy jak i używać np 10 grup-każda do każdej książki/karty sim. Do tego profile telefonu-w każdym profilu można by przypisywać inny dźwięk/melodię do danego kontaktu. Może klawiatura klasyczna, duży wyświetlacz z aparatem, kamerą i dyktafonem + obudowa ładująca baterię za dnia [solarna]?

  28-04-2012, 22:34

  Odpowiedz
  odpowiedz