Komentarze:

 • ~htmmd

  Po "Sprawa ukrywania się przestępców" to już tylko bełkot...

  17-02-2012, 01:09

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~twórca tegoż listu

  Posługując się cytatem: "Obrażać możesz, ale higienę zachowaj!...". Jeżeli nic konstruktywnego Pan nie ma do powiedzenia to poco bulkać?

  09-02-2012, 08:34

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Volvox

  Żeby poważny portal publikował listy jakiegoś nastolatka, który chyba nigdy dnia nie przepracował. Marna prowokacja albo trolling to jedyne co przychodzi mi na myśl.

  06-02-2012, 12:41

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~gharou
  [w odpowiedzi dla: ~Soso]

  Ale kolega sprytnie to sobie wykoncypował. Jest jedno "ale". Dobra materialne, po wspomnianej przez kolegę kolektywizacji, znikają ze stanu posiadania dotychczasowego właściciela - ergo, ktoś realnie traci. Dobra niematerialne natomiast, w żaden sposób nie pozbawiają ich twórcy czegokolwiek poza domniemanym zyskiem. Temat był wałkowany milion razy, więc nie będę się powtarzał i powiem krótko. Kopiowanie to kopiowanie - nie kradzież.

  04-02-2012, 20:32

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Soso

  A ja proponuję uchylić wszystkie przepisy chroniące własność. Nie od dziś wiadomo, że własność to kradzież. Przepisy nakazujące karać złodziejstwo to ochrona grupy posiadaczy z pokrzywdzeniem nie-posiadaczy. Wprowadźmy powszechną kolektywizację i gospodarkę nakazowo-rozdzielczą ku ogólnemu rozwojowi społeczeństw. Dla przykładu - dlaczego posiadacz samochodu ma z niego korzystać a ja nie. Gdybym mógł wziąć sobie jego auto, ludzkość tylko by na tym tylko skorzystała, gdyż moje idee o wiele szybciej docierałyby do nieświadomego ludu. Rewolucję proponuję zacząć od autora tekstu. Niech odda mi swoje płyty i książki (jeśli takie posiada), abym mógł je następnie dalej rozpowszechniać. Już niedługo nastanie nowy wspaniały świat.

  04-02-2012, 14:22

  Odpowiedz
  odpowiedz