Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~tomahouk

    A według mnie to dziennik nie rozumie istoty tego dokumentu, na dodatek wyśmiewa się z Boniego, który trafnie mówił, że ACTA nie tworzy niczego nowego. Bo w Polsce obowiązuje Prawo Autorskie z 1994, i nadal będzie obowiązywać. ACTA sama stwarza platformę koordynacji ustawodawstw ochrony PA państw sygnatariuszy. Ja będą Polakiem mam dzięki temu wiedzieć, że podobne standardy PROCEDURALNE, czyli dochodzenia praw, obowiązują w innym kraju sygnatariuszu. ACTA nie tworzy zaś nowych praw podmiotowych.

    24-01-2012, 13:49

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Nieświadomy

    Widzę, że pierwszy wypowiada się Pan z ZAIKSu. Dzień dobry!

    24-01-2012, 14:04

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Misio

    A co Pan na to, ze miedzynarodowe porozumienie ma "pierwszenstwo" nad aktami prawnymi danego kraju ?. Co oznacza, ze polskie ustawy beda zmodyfikowane lub uniewaznione aby dostosowac sie do ACTA.

    To co sie dzieje za ta ustawa to jest skandal na skale swiatowa. Pomiedzy dorszem a szprotka przemycono ustawe ktora raczej nie dotyczy falszowania ryb !.

    A co do "platformy koordynacji ustawodawstwa" - to nie skomentuje tego belkotu.

    24-01-2012, 14:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Misio

    Drodzy redaktorzy.

    Ja oraz moich paru znajomych zdecydowalismy sie na wyslanie pism protestacyjnych co do trybu uchwalenia tego haniebnego aktu prawnego.

    Problem jest w tym, ze nie bardzo wiemy gdzie adresowac takie pisma. Mozna prosic o pomoc ?.

    24-01-2012, 14:09

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~tomahouk
    [w odpowiedzi dla: ~Misio]

    Misio, w którym miejscu ACTA narzuca jakieś konkretne rozwiązanie? W którym miejscu jest mowa o rozwiązaniu, którego do tej pory nie było w polskim prawie? Potrafisz to powiedzieć? Tak z ciekawości, bo chciałbym być pewien, że poznałeś ACT dogłębnie i wiesz o czym mówisz.

    "Witamy pana z ZAIKs" - witamy "zaniepokojonego" użytkownika internetu, przeciw któremu sprzysięgł się świat i wielkie koncerny

    24-01-2012, 14:21

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~tomahouk

    Art. 27 pkt. 4 "Strona może, zgodnie ze swoimi przepisami ustawodawczymi i wykonawczymi, przewidzieć możliwość wydania przez swoje właściwe organy dostawcy usług internetowych nakazu niezwłocznego ujawnienia posiadaczowi praw informacji wystarczających do zidentyfikowania abonenta" - gdzie tu jest mowa, że może zrobić to ZAIKS lub inny ZPAV? A może istnieje wiedza na ten temat, że to właśnie te organizacje mają wg polskiego prawa posiadać takie uprawnienie? W takim razie proszę o więcej szczegółów.

    24-01-2012, 14:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Irrlicht
    [w odpowiedzi dla: ~tomahouk]

    OK, ACTA jest cudna i naprawi świat. To dlatego pracowano nad tym porozumieniem pokątnie, a potem przyklepano je między szprotkami a owsem. ACTA jest tak cudowna, że nikt nawet się nie odważył zmiękczyć gburowatych internautów kampanią siostrzaną do tej o abonamencie RTV.

    ACTA to kupa gumowych paragrafów (ze zdecydowaną przewagą kupy), dzięki którym łatwo będzie można w sposób ujednolicony stosować podejście Andrieja Wyszyńskiego "Dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf".

    24-01-2012, 14:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~shogun

    Proszę zacienić okna... możliwy nalot ;)

    24-01-2012, 15:01

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~tomahouk
    [w odpowiedzi dla: ~Irrlicht]

    No więc dlatego, że, jak to mówisz, są "gumowe' to nie mogą samodzielnie obowiązywać, a jedynie wówczas, gdy dane państwo skoordynuje swoje procedury prawne i obowiązujący system ochrony prawa autorskich, np. zadecyduje jakie organy mogą wydawać decyzje władcze lub orzekać w sprawach, w jakim trybie, jakie będą środki odwoławcze itp. itd. Bo nie wskażesz w ACTA żadnego konkretnego rozwiązania, a jedynie wskazania do określenia prawa zgodnego z wewnętrznym ustawodawstwem danego kraju.

    Natomiast nie jest to prawo "gumowe" w tym sensie, że dowolny urzędniczyna będzie mógł zrobić cokolwiek powołując sie będpośrednio na zapis wprost z ACTA. To niezrozumienie istoty tego dokumentu.

    24-01-2012, 15:34

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~KiT
    [w odpowiedzi dla: ~tomahouk]

    nie musi ACTA jest aktem prawnym nadrzędnym nad prawem krajowym. W przypadku kolizji obowiązuję ACTA a prawo krajowe nie.

    24-01-2012, 15:39

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~tomahouk
    [w odpowiedzi dla: ~KiT]

    Jakiej kolizji? Tam nie ma rozwiązań proceduralnych, które mozna zastosować. To tak jak dostać formularz z niewypełnionymi polami, które należy wypełnić treścią. Jak można odwołać się do niewypełnionego formularza?

    Nie ma określonej drogi prawnej, nie określonego organu zajmującego się sprawami, nie ma określonych środków odwoławczych. No więc powiedz mi w jaki sposób można zastosować ACTA wprost?

    24-01-2012, 15:42

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Irrlicht
    [w odpowiedzi dla: ~tomahouk]

    Nawet jeśli w tej chwili nie ma konkretnych rozwiązań proceduralnych, to są zobowiązania do wytworzenia takowych. A wszędzie gdzie będzie kolizja z dotychczasowymi rozwiązaniami, to się będzie przepisy uchylać i wykreślać. Od paru lat się co i rusz przydarza, że różne kretynizmy administracyjne i prawne tłumaczy się "wymogami Unii". No to teraz jeszcze będą "zobowiązania ACTA".

    No nic nie poradzę że nie ufam. Dać rządowy taki worek gumowych paragrafów i wymówkę, "że tak trzeba" to gorzej niż dziecko obdarować zapałkami i brzytwą jednocześnie.

    24-01-2012, 15:52

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~tomahouk

    A no to zakładasz, że będzie jakaś kolizja, bo po prostu nie ufasz.

    A ja mówię, że skoro Dziennik już monitoruje te sprawę, to niech się teraz postara o współpracę z prawnikami, co by uczestniczyli w monitorowaniu prac nad konkretnymi polskimi rozwiązaniami. I tu rzeczywiście Dziennik ma misję do spełnienia...

    24-01-2012, 15:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Rumcaj5

    @Neocons
    Bo, ponieważ, azaliż ?

    24-01-2012, 17:19

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~czytelnik

    Dziękujemy!!!

    Ja uważam, że liczy się tylko prawda. Niektórzy na siłę próbują być obiektywni przez co mówią półprawdy robią chaos z którego nikt nic nie wie.
    Dziękuję DI za POKAZYWANIE PRAWDY!

    24-01-2012, 17:46

    Odpowiedz
    odpowiedz
Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)


Partnerzy