Komentarze:

 • ~niedoszły

  cóż mail zawierający 149 znaków wygląda pusto a w twitterze i społecznościówkach to full wypas wypowiedź, jak się jeszcze kliknie gwiazdkomat albo lubię to posiadany limit zdolności pracy umysłowej na 3 godziny się wyczerpie

  ośmielę się postawić tezę że wracamy do yyy ueeu imhmm z czasów kamienia łupanego :(

  09-02-2011, 11:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~zgryz

  "Obecnie najwięcej czasu spędza ona właśnie przeglądając witryny społecznościowe (wzrost z 3,8 do 14 proc.), naturalnym więc wydaje się jej wysłanie prywatnej wiadomości bez opuszczania Facebooka."

  :D

  09-02-2011, 10:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • nomenon
  m
  Użytkownik DI nomenon (200)

  Ale to nie jest nic dziwnego, że dzieci nie korzystają z e-maila. Skoro jako jedyny cel zostawiania wiadomości w sieci jest rozmowa z kolegami, którzy i tak siedzą w danym portalu społecznościowym, to taki kanał komunikacji wystarcza. Zwłaszcza, że portale te mają też swoje komunikatory IM, więc i można pogadać na żywo i zostawić wiadomość.
  W przypadku starszych osób krąg kontaktów się poszerza, często o osoby obce. Trudno wysłać na podanie o pracę, czy zapytanie ofertowe do firmy przez portal społecznościowy. E-mail jest wtedy niezbędny.

  09-02-2011, 09:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kris

  Bez sensu takie statystyki, jak info w stylu "Jak donosi GazetaPodwórkowa, w 1999 roku aż 59 proc. dzieci w wieku 12-17 lat zaprzestało pisania listów i korzystania z usług poczty. Na ich miejsce weszły ściany kamienic, dworce, pociągi, ławki w parkach, co zresztą było jednym z celów... producentów spray'ów i scyzoryków(?)...".

  Ponadto w jednym zdaniu mamy "weszły serwisy społecznościowe" a w drugim "ludzie chcą lżejszych form komunikacji, jak SMS-y czy komunikatory" - czyli rozumiem, że FB i tak jest za ciężki?

  09-02-2011, 00:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Do Autora

  Nie wolno generlizowac. O sobie - lat 50 (z grubsza:)) - uzywam poczty pop od poczatku lat 90-tych, kilka kont zawsze aktywnych. Synchronizacja raz-trzy razy dziennie. Kont na smietnikach typu nk czy fb nie posiadam, i nie planuje posiadac - po co?
  Poczty poprzez www balbym sie uzywac, ogromna liczba zagrozen, sledzenie oraz kiepskie dzalanie i duzo zmarnowanego czasu. Klienta poczty otwieram i zamykam jednym kliknieciem myszki.
  Poczta przez www(np. pobox.com) byla "zawsze", tyle ze niezbyt popularna.
  Tak chyba pozostalo, stad i silowy lans tej watpliwej i niebezpiecznej pseudouslugi.

  HOGWH! :)
  internauta

  09-02-2011, 00:09

  Odpowiedz
  odpowiedz