Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~Edek Sztacheta

    Wczoraj to samo przeczytałem na tech.wp.pl
    Niepozorny artykuł reklamowy z cyklu: "Nie ważne jakiego shita oczywistego i prostego napiszemy. Ważne, by pojawiła się nazwa firmy." tutaj Kaspersky.

    21-05-2010, 14:32

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~max

    Cóż, reklam dźwignią handlu, z czegoś muszą żyć. Najlepsze są jednak artykuły których nie można komentować, to już czysta reklama.

    21-05-2010, 16:18

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Radek

    Artykuł może i ma sens ale chyba dość ograniczony ;) np. wyłączenie rozgłaszania ID sieci zbyt wiele nie daje.
    (Pominę już kwestię że jak ktoś nie potrafi uruchomić WPA samodzielinie, tym bardziej może mieć problem z ręczną konfiguracją sieci).

    21-05-2010, 18:18

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~oryszczyszyn

    Mam pytanie: czy w sytuacji, gdy świadomie decyduję się na udostępnianie mojego łącza przypadkowym osobom, znajdujących się - na przykład - na ławce pod moim domem - łamię prawo? Nie przeszkadza mi, gdy ktoś ściąga sobie pocztę czy przegląda strony www i sam chciałbym mieć taką szansę, gdy siedzę na ławce w parku. Co jest złego w niezabezpieczeniu swojego wifi?

    21-05-2010, 19:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~anonim

    @oryszczyszyn
    problem tkwi w umowie z operatorem, umowy te nie pozwalają udostępniać nikomu nawet nieodpłatnie internetu poza mieszkańców adresu na który jest zarejestrowana usługa, ponadto często nie pozwala nawet na połączenie wiecej niż 3 urządzeń w tym samym momencie (według umowy). Zapisy te ogólnie nie są respektowane i mało kto to kontroluje, ale w razie jakbyś wezwał serwisanta i by zauważył że puszczasz na wiecej urządzeń internet to kara w wysokości 4000zł a za udostępnianie komuś chyba 5000zł przynajmniej w UPC

    21-05-2010, 21:48

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~piter

    to ze jak mi by sie zechcialo to uzyl bym twojej sieci do ataku na inna siec glupku - odpowiedzialnosc w takim przypadku spada na ciebie.

    22-05-2010, 12:12

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • buri
    m
    Użytkownik DI buri (32)

    Można jeszcze dodać jeden punkt, przypisanie IP do adresu MAC w kompie, oraz na siłę ograniczenie liczby kompów (do tylu ile mamy w domu).

    22-05-2010, 18:00

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Lord

    To też daje jakieś rozwiązanie (IP~MAC).
    Ja osobiście polecam Wyłączenie rozgłaszania nazwy SSID, Szyfrowanie WPA2, hasło zawierające znaki specjalne (np. kropki, przecinki, $ #) oraz zezwolenie na łączenie z routerem tylko zdefiniowanym MAC-om.

    23-05-2010, 02:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • kwesoly
    m
    Użytkownik DI kwesoly (232)

    Z tych zabezpieczeń WPA2 faktycznie zabezpiecza dostęp. Ukrywanie ESSID czy WhiteList MACów zabezpieczają dopóki samy z tej sieci nie korzystamy - bo wtedy i ESSID i MAC są do odczytania w ułamku sekundy.

    23-05-2010, 15:06

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Głupek

    Ktoś, kto wie, że jest blyskotliwszy od innych zwykle nie musi sie uciekać do słów typu "głupku".
    A co wg ciebie wtedy z sieciami, które z definicji są do powszechnego i nieautoryzowanego uzytku? Miasta, gminy, restauracje, lotniska - czy one też odpowiadałyby za atak z ich sieci?

    23-05-2010, 19:44

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Jurgi
    Użytkownik DI Jurgi (1377)

    Według fachowców wyłączenie rozgłaszania utrudnia pracę sieci, a ponadto nie tylko nie zwiększa bezpieczeństwa, ale wręcz je zmniejsza.

    25-05-2010, 02:05

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Kubofonista

    1. Wyłącz rozgłaszanie identyfikatora sieci SSID

    Nic nie dająca rada - przeszkadza w konfiguracji sieci a dla wardrivera jest niczym trudnym do odgadnięcia, wystarczy kilka minut działania programu i nazwa sieci jest widoczna.

    5. Zmniejsz moc sieci do minimum, tak abyś nadal miał dostęp do sieci w dowolnym miejscu w domu

    Wardriverowi wystarczy nawet najsłabszy sygnał - nie warto zmniejszać zasięgu - przeszkadza tylko autoryzowanym uzytkownikom ;)

    01-06-2010, 15:48

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~gość

    1. Wyłączyć wifi w routerze.
    2. Zainwestować w switche.
    3. Mamy dostęp do sieci w dowolnym miejscu w domu :)

    04-06-2010, 13:50

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~dfgre
    [w odpowiedzi dla: ~Kubofonista]

    Ależ jak najbardziej ograniczać moc! Ale robić to z rozsądkiem - tj. tak, żeby zapewnić sobie bardzo dobry poziom sygnału na całym obszarze, na którym chcemy używać WiFi. Dostosowanie mocy ogranicza obszar działania potencjalnych włamywaczy i wywołuje mniejsze zakłócenia pracy sieci u sąsiadów (gdyby każdy tak zrobił, to pewnie zauważylibyśmy znaczną poprawę działania WiFi na dużych osiedlach).

    09-06-2010, 22:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Kamyk

    Hmm... Lepiej jest pozostawić sieć widoczną z tego względu, że osoba która właśnie zakłada sieć obok nas nie zajmie tego samego kanału co my i nie będzie nas zakłócać.
    Można też zmodyfikować BEACON INTERVAL na wyższą wartość, co spowoduje że ramki zawierające nazwę sieci będą wysyłane rzadziej.

    10-06-2010, 13:04

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)