Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • Brak
  m
  Użytkownik DI Brak (196)

  Powiem że to płace z allegro jest naprawde wyśmienite - moim kryterium w wyborze aukcji nieraz była ta opcja.

  Praktycznie jedyne co trzeba zrobić to zalogować się do banku, i zaakceptować przelew - wszystko inne wypełniane jest automatycznie,pieniądze są odrazu na koncie, bez kopiowania, czekania i innych pierdół...

  Naprawde świetna opcja i jedna z nielicznych rzeczy która naprawde im się udała...

  23-03-2010, 21:22

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~CzyKropy

  A prawdziwe problemy z Allegro dla sprzedających pozostają - jak to zostało opisane tu: http://pokazywarka.pl/mljyas/.

  Szkoda.

  23-03-2010, 21:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~śmieszek

  PŁACZ Z Allegro...
  Forsy już ni ma,
  Paczki jeszcze nima.

  23-03-2010, 21:52

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: Brak]

  Taaak, a najwspanialsze jet w nim to, że kupujący wpłaca gotówkę, sprzedający dostaje cynk że tamten już wpłacił i że powinien wysłać towar, a tymczasem pieniążki wędrują sobie przez system, Allegro nimi obraca wrzucając je na lokatę parogodzinną, nocną lub dłuższą i czasami już po 2 tygodniach lądują na koncie sprzedającego. Naprawdę to rewelacyjny pomysł... Tylko pytanie dla kogo?

  23-03-2010, 22:24

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ]

  I jeszcze parę rzeczy:
  - po pierwsze system ów ma od licha usterek i niedociągnięć, są problemy z przesyłaniem gotówki, współpraca z bankami i wiele innych.
  - po drugie czemu został wprowadzony? Ano dlatego, że za mało osób z niego korzystało z powodu owych właśnie usterek. No a przecież "nie mógł się tak marnować" bo by sobie jego twórcy nie mogli premii powypłacać...
  - po trzecie to moim zdaniem jak już wszyscy będą z tego korzystać, to zrobią to płatne i dopiero wtedy będzie to "naprawdę udane rozwiązanie" (dla nich oczywiście). Wprawdzie teraz deklarują, że nie wprowadzą, opłat, ale już tyle rzeczy przez lata deklarowanych nagle odwołali, że ani odrobinę im nawet nie wierzę...

  23-03-2010, 22:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Moneetor

  Ja na swoich aukcjach napiszę w opisie dużymi czerwony literami:
  Nie honoruję "Płacę z Allegro".
  Wtedy każdy kupujący uzna ten syf za bezwartościowy, skoro nie da się tym zapłacić za towary i wtedy zostanie po staremu.

  23-03-2010, 22:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • art
  m
  Użytkownik DI art (35)

  @~Moneetor:
  Niestety, taki wpis narusza nowy regulamin. Można jedynie napisać, że wysyłka nastąpi po wpłynięciu pieniędzy na konto (czyli nie szybciej niż dotychczas).

  Większy problem mają ci którzy legalnie sprzedają przez internet bez kasy fiskalnej - rozwiązanie Allegro uniemożliwia im dalsze legalne działanie, chyba że zdecydują się na mniej opłacalną wysyłkę za pobraniem.

  23-03-2010, 23:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~Moneetor]

  Nie możesz tak zrobić, bo zmienili regulamin, a Allegro sobie wygodnie uważa, iż każde zalogowanie się do serwisu oznacza jego bezwarunkową akceptację.
  Jedynymi teraz możliwościami ominięcia tego czegoś jest oferta wysłania za pobraniem lub "odbioru osobistego".
  Swoją drogą to jest chyba sytuacja bez precedensu żeby jakakolwiek firma zmuszała swoich użytkowników do korzystania ze swojego pośrednictwa i wpłacania gotówki na ich konto żeby mogła sobie nią poobracać...
  Ciekaw jestem co oni jeszcze wymyślą... Bo, że coś jeszcze celem wyciągania większej kasy wymyślą, to jestem pewien...
  Może np będziemy płacić od komentarzy? Albo wprowadzą abonament na aukcje z minimalną możliwością wykupu na 40 sztuk? Po tej firmie to się można właściwie wszystkiego spodziewać.

  23-03-2010, 23:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ciekawski
  [w odpowiedzi dla: art]

  ~art: " chyba że zdecydują się na mniej opłacalną wysyłkę za pobraniem"

  Oświeć nas tu może: - dlaczego mniej opłacalną? Czy wyciąganie swej posmarowanej klejem brudnej łapy zanim wyślesz towar uważasz za etyczne i zgodne z prawem?
  A może wliczasz od razu te kilka cegiełek, szmatek i kamieni które planujesz wysłać naiwnym?

  Ja nic złego w płatności przy odbiorze nie widzę, i co ważne - polskie prawo stanowi to samo. Nikt do sprzedaży nie zmusza, możesz handlować pod płotem.

  23-03-2010, 23:44

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany

  No i co jęczycie jak głupie matołki?
  allegro to monopolista i zrobi co zechce, sami przyczyniliście sie do tego monopolu!!

  24-03-2010, 00:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~aaa

  Nie ma problemu, co najwyżej rozpowszechni się znany z kategorii "części samochodowe" patent na lepszą pozycję na liście sortowanej po cenie, tj. w ustawieniach aukcji zaznaczony tylko "odbiór osobisty", ale bezpośrednio w opisie napisane "możliwość wysyłki".

  Tak więc aby olać płaczności alledrogo, w ustawieniach zaznaczysz "odbiór osobisty", a w opisie dodasz coś w stylu "istnieje możliwość wysyłki po przelaniu kwoty na moje konto".

  24-03-2010, 01:25

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~ciekawski]

  Mniej opłacalną dla obu stron. Chyba nigdy nic nie wysyłałeś za pobraniem to Ci wyjaśnię - taka przesyłka jest droższa, więc kupujący płaci więcej. Sprzedający za to ma utrudnienie, bo przesyłki pobraniowe na poczcie załatwiane są dużo dłużej. Do tego i tak żeby takową paczkę otworzyć najpierw trzeba zapłacić, a potem jeśli to naciągactwo, walczyć z pocztą o nie wysyłanie adresatowi gotówki.

  24-03-2010, 02:27

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ]

  Nie jęczymy tylko wymieniamy informacje - jak się nie podoba to jest wiele innych serwisów, które mogą Ci bardziej przypaść do gustu - naprawdę nie ma obowiązku czytania tych komentarzy...

  24-03-2010, 02:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~max

  Moim zdaniem, już czas na konkurencję. Allegro naprawdę czuć już stęchlizną. Opłaty coraz wyższe, zasady porąbane. Taniej wyjdzie domena, hosting i dobra oferta poza allegro jak ktoś dużo sprzedaje. A dla jednorazowych sprzedaży może być lecz z tego allegro zdechnie.

  24-03-2010, 06:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Moneetor
  [w odpowiedzi dla: art]

  To co, że narusza ich regulamin?? To jest typowa praktyka monopolistyczna, więc allegro działa *BEZPRAWNIE* zmuszając mnie do używania "Płaczę z Allegro" na poziomie ich coraz bardziej syfnego interfejsu. Przed każdym sądem wygram proces. Poza tym jak mnie zablokują przejdę na świstaka i nie będzie odwrotu. Ludzie, czy wy naprawdę nie potraficie się postawić, bo boicie się nielegalnego wpisu w regulaminie. To tak jak z zakazem kopiowania - jest na każdej kasecie, czy płycie DVD ale w PL jest całkowicie nielegalny.

  24-03-2010, 08:40

  Odpowiedz
  odpowiedz