Panowie to czysty marketing. Firma chce jak najwięcej zarobić dlatego reklamuje swój nowy system wraz z niby swoim telefonem. Tak naprawdę za chwile HTC, Samsung, Motka i inni rzuca się na Androida 2.1 tylko po to by sprzedać coś swojego. Dodatkowo takie newsy przyciągają potencjalnych konsumentów:) Nie ma się co łudzić jak każda korporacja, tak Google chce zarobić jak najwięcej z usług związanych z androidem. W końcu ktoś tych developerów musi opłacić;)
Wesoły, ale o to właśnie pytam.
Pamiętam jak pisali, że G1 to pierwszy oficjalny telefon od Google. Ba, nawet była jego reklama na stronie wyszukiwarki Google co się normalnie nie zdarza!
Potem była cała masa innych telefonów z Androidem na pokładzie.
Teraz znów ma być znów pierwszy oficjalny telefon. No to o co chodzi? Za dwa lata znów będzie pierwszy oficjalny itp.?
Kto go tam wie ? A czym się różni jeden telefon z Windows Mobile od drugiego ? Czym się różni jeden telefon z Symbianem od drugiego ? Pytanie troszkę głupie, nie uważacie ? Ot kolejny telefon z Androidem. Różnica jest taka że ten jest oficjalnym telefonem Google więc pewnie jest wykonany wg jakiś tam ich wytycznych.
@Daanko, wziął Linuksa i nazwał Android. Heh, widziałeś Androida ? To jeden z najwygodniejszych systemów tej klasy na rynku. Dodatkowo chwalony przez programistów (dla porównania, np WM jest przy nich opluwany dosłownie, mój znajomy aż przebiera nogami na myśl że niedługo porzuci kompletnie pisanie aplikacji pod WM na rzecz Androida - jego firma się przekwalifikowuje).
A że to Linux ? A czemu nie ? Linuksy są upakowane na 80% superkomputerów na świecie z TOP500 (500 najszybszych komputerów świata), na drastycznej większości serwerów WWW, serwery firmowe, urządzeń sieciowych itp. Używają go giełdy papierów wartościowych i już jakieś 2% ludzi na świecie w komputerach domowych.
Zaś żeby było śmieszniej - IBM upakował Linuksa do zegarka. Ładny może nie był ale chodziło o samą koncepcję.
Ot teraz upakowali go w ładnej oprawie do telefonów :-) Ot Google zamówiło sobie telefon który będzie chodził pod ich sztandarem.


© 1998-2026 Dziennik Internautów Sp. z o.o.