Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~mee

  Czyzby FF sie microsoftował? i już zaczynaja odbiegać od standardów, na wała komu rozszerzony css jak inne przeglądarki tego nie obsłużą, chcą zrobić kolejnego IE który jako jedyna przegądarka obsługuje kontrolki activeX? chyba czas rozstać się z tą produkcją bo zaczynaja przeginać pałe....

  10-06-2009, 10:32

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • jedre
  m
  Użytkownik DI jedre (7)
  [w odpowiedzi dla: ~mee]

  Nie porównuj nawet kolego...
  FF rozszerza ale zgodnie z wytycznymi W3C a nie jak MS wedle własnego widzimisię.

  To, że jedne przeglądarki są zacofane nie oznacza, że inne mają stać w miejscu i czekać.

  Rozszerzanie CSS o nowe selektory np. z CSS3 a wprowadzanie czegoś takiego jak activeX to dwie różne rzeczy i na drugi raz pomyśl zanim napiszesz, a jeśli nie masz wiedzy to się nie wypowiadaj.

  10-06-2009, 10:46

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~.wu
  [w odpowiedzi dla: jedre]
  10-06-2009, 10:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~habaluba
  [w odpowiedzi dla: jedre]

  Ales dowalil. Wlasnie nie rozszezaja ze standardami W3C i nie pieprz glupot wiecej. Najpierw sie dowiedz a puzniej pisz a nie wyciagasz wnioski z palca.

  Ja moge powiedziec tylko jedno: FF chce stac sie Opera na ktora narzekali uzytkownicy FF wszyscy od zawsze ze jest przeladowana itp. Teraz Sami doswiadcza tego na FF ale wtedy powiedza ze "to dobre rozwiazanie". Fanboy zawsze pozostanie fanboyem. Dla mnie jako osoby zajmujacej sie hobbystycznie robieniem www FF zostal skreslony z 2 powodow:
  1 - sam poprawia moje bledy przez co nie moge ich wykryc (chyba ze wlacze opere)
  2 - teraz dochodzi wlasny CSS ktory na prawde moze ostro zamieszac.
  3 - jest topornie ciezkim srodowiskiem gdy zainstaluje sie te NIEZBEDNE dodatki.

  Kolejnosc ma znaczenie. Pozdro pocwicz

  10-06-2009, 11:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~mcv
  [w odpowiedzi dla: ~habaluba]

  Zainstaluj sobie w swojej Operze sprawdzanie pisowni.

  10-06-2009, 12:49

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~matura
  [w odpowiedzi dla: ~habaluba]

  Dokładnie Panie wielki programisto. Najpierw naucz się pisać dobrze po Polskiemu żebyśmy Twój bełkot zrozumieli a potem ogłaszaj swoje wielkie wypociny w komentarzach - Taki z ciebie specjalista jak z koziej dupy trąba - a całemu światu chcesz udowodnić że białe jest czarne.

  10-06-2009, 13:19

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~B4rT
  [w odpowiedzi dla: ~habaluba]

  Proponuję najpierw nauczyć się języka polskiego a PÓŹNIEJ pisać komentarze.

  10-06-2009, 14:20

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~marek

  moze mistrzem ortografii nie jest ale racje ma

  10-06-2009, 17:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~mcv
  [w odpowiedzi dla: ~marek]

  Otóż właśnie nie bardzo.
  1. Fx poprawia błędy, ale zostawia ostrzeżenia w swojej konsoli (lub w Firebugu, jeśli ktoś ma).
  2. Rozszerzenia CSS ma praktycznie każda przeglądarka, od praktycznie zawsze (-moz, -o, -webkit). Jako webdeveloper powinien o tym wiedzieć, a pisze jakby dopiero teraz doznał olśnienia. Przeglądarki nazywają je (rozszerzenia CSS) zgodnie z zaleceniami W3C, tak by było jasne, czy to jest element CSS czy rozszerzenie.
  3. Racji nie ma, ale ssać paluchy potrafi — jak każdy dobry troll (operowy).

  10-06-2009, 18:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~wkurwiacz

  ...został skreślony z >>2<< powodów:
  1.
  2.
  3.

  ...problemy z liczeniem?

  10-06-2009, 20:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Wesoły

  Ja bym się nie przejmował, dodali sporo rzeczy własnych - fakt. Ale kto będzie z tego korzystał ? Podstawowy warunek dla witryny to poprawne wyświetlanie w każdej popularnej przeglądarce, łącznie z archaicznym IE 6.

  Zresztą postępu nie będzie. Niech Firefox i Opera wprowadzą CSS3 chociaż w części albo w całości. Co z tego ? IE zahamuje rozwój jak zwykle. Microsoft zrobił by przysługę wycofując się z rynku przeglądarek lub przynajmniej podskoczył do konkurencji.

  Ja ? Nie wiem jak Wy ale ja ostatnio dałem szansę Operze 10. Okres 2-tygodni. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Albo się spodoba albo będę miał solidne argumentu żeby na nią popsioczyć. Przynajmniej nie ma problemu ze stabilnością na Linuksie. 9 lubiła się sypać.

  10-06-2009, 21:02

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Krakós

  Ja bym chciał zauważyć coś, co dotąd wszystkim umknęło. Nowy Firefox wprowadzi rozwiązania (np. selektory CSS3, ładowalne czcionki), które już od jakiegoś czasu istnieją w Operze i przeglądarkach opartych o WebKit (np. Chrome, Safari). Nie będzie więc żadnej rewolucji, a raczej po prostu Firefox w jakimś stopniu wyrówna poziom wspomnianych programów.

  Jest to oczywiście bardzo dobra nowina i piszę powyższe bez złośliwości. Nowe funkcje Firefoksa mają znaczenie raczej ze względu na ich przełożenie na ilość użytkowników. Opera i Webkity to jednak przeglądarki o dużo mniejszej ich ilości. Gdy nastąpi migracja FF3.0 -> FF3.5, nowoczesne metody CSS3 będą mogły być wreszcie szerzej zastosowane.

  11-06-2009, 11:01

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Olsen
  [w odpowiedzi dla: ~Wesoły]

  "Podstawowy warunek dla witryny to poprawne wyświetlanie w każdej popularnej przeglądarce, łącznie z archaicznym IE 6." - Jak się robi publiczną stronę www - owszem. Jak się natomiast robi jakiś system korporacyjny z interfejsem przez www, dostępny tylko lokalnie, to już można się w różne rzeczy pobawić :)

  17-06-2009, 11:41

  Odpowiedz
  odpowiedz