Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~truth

  Sposób na gówniarzy, bo dorosły internauta ani grosza przez internet nikomu nie wyśle. Nawet kontrowersyjne torrenty są na świecie za darmo, przynajmniej nikt nie uprawia paserstwa kradzionym. W Polsce normalną praktyką jest pobieranie przez złodziei opłat za kradzież.
  Przy okazji tego kwitną mętne wirusowe interesiki sieciowych spryciarzy.

  12-03-2009, 16:27

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Przemek R.

  Przeczytałem artykuł i nie bardzo wiem, o co oskarżani są operatorzy serwisu www.nowegada9.pl. Oferują płatny program, czy to zabronione? Czy ktoś zweryfikował, czy po wysłaniu SMS-a użytkownik dostaje dostęp do programu, czy nie? I czy jest to faktycznie program czytający wiadomości Gadu-Gadu?
  Nie bardzo rozumiem też zarzuty GG Networks. Przecież Tlen.pl i parę innych serwisów oferuje możliwość komunikacji z Gadu-Gadu informując o tym i podając zastrzeżoną nazwę Gadu-Gadu i nikt nie ma o to do nich pretensji. Jedyna nieprawidłowość, której się dopatrzyłem to wykorzystywanie na stronie logo Gadu-Gadu, ale nie jestem prawnikiem i nie wiem na ile to jest czyn zabroniony. Co do reszty, to naprawdę, nie dopatrzyłem się w artykule żadnej sensacji.

  12-03-2009, 17:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Rin

  @~Przemek R.

  A od kiedy to za tlen i parę innych pobierają TAKIE opłaty za używanie ich programów :D?! Ani jeden z nich nie pobiera kasy za to...a ten oszust nie dość,że pobiera tyle kasy to jeszcze równie dobrze można dostać trojana/wirusa albo program typu Freeware ._. o to chodzi...i powinni go za kraty wrzucić ;x!

  12-03-2009, 18:56

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • evil_core(Krzysiek K.)
  m

  :~Przemek R.: Tyle ze ta osoba nie ma zadnych praw do tego programu. I wyraznie sugeruje ze cena to 1.22, podobny przekret jak z testami IQ.

  12-03-2009, 20:32

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kri

  ten serwis musi się komuś opłacać bo funkcjonuje też na innych adresach :
  www.nowegada1.pl aż do
  www.nowegada10.pl

  12-03-2009, 20:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~tony

  i jest reklamowany na googlach w linkach sponsorowanych

  12-03-2009, 21:25

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  Jak to dobrze używać Jabbera zamiast GG.

  12-03-2009, 23:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~code

  Spółka Mni ---> mni.pl
  odpowiada za płatności na tej stronce.

  13-03-2009, 09:40

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Przemek R.
  [w odpowiedzi dla: ~Rin]

  Czy ktoś sprawdził, że właściciel strony nie ma praw do sprzedawanego programu? Albo, że wysyła wirusy? Być może tak, ale ja tego w artykule nie doczytałem. To są poważne zarzuty i należałoby sprawdzić i przedstawić dowody zanim się zacznie je wygadywać na prawo i lewo.
  A co do pobierania opłat za oprogramowanie, to powtarzam pytanie, czy to jest zabronione? To że Tlen.pl jest za darmo, to nie znaczy, że wszystko musi być za darmo.

  13-03-2009, 09:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~przemelek

  Sprawa dotyczy wykorzystania mojej wtyczki Gadacz, bo ją tam bez mojej zgody sprzedają. Poinformowałem o sprawie Gadu-Gadu, poinformowałem firmę AZ.pl która hostuje te strony. Od firmy FHU "Zielińscy" S.C. która jest właścicielem tego "biznesu" zażądałem usunięcia Gadacza.. i wszyscy poza AZ.pl milczą ;-)
  Tutaj mój opis całego procederu http://przem(...)bic.html

  13-03-2009, 10:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~przemelek

  Jeszcze jedno, za stroną pay-sms.pl stoi także firma FHU "Zielińscy" S.C., która jest właścicielem całego tego biznesu ze sprzedażą.

  13-03-2009, 10:47

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~przemelek
  [w odpowiedzi dla: ~Przemek R.]

  Tak, ja "sprawdziłem". To ja napisałem Gadacza i nigdy nie wyrażałem zgody na jego sprzedaż, a już na pewno nie w taki sposób.

  13-03-2009, 10:50

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~123

  Firma pay-sms.pl ma powiązania z politykami i urzędnikami, nie można im nic zrobić. Prowadzą ją Ci sami ludzie którzy kręcą maszynami/owocarkami. To normalny przekręt, ludzie są okradani w Polsce na różne sposoby np. sprawdźcie kto jest WŁAŚCICIELEM testów na Prawo Jazdy. Ministerstwo Transportu zamówiło te testy w firmie "x" i zapłaciło za nie ... jednak prawa autorskie pozostały własnością firmy "x" i od tej pory firma "x' robi kokosy sprzedając licencję na druk tych testów. Jaki UCZCIWY minister zamówiłby w ten sposób coś dla ministerstwa?!

  13-03-2009, 13:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~przemelek

  Doszły nowe adresy, teraz jest to newgadajace1.pl do newgadajace10.pl

  13-03-2009, 19:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Stały czytelnik

  Potwierdzam że oni są wysoko postawieni, Pan NZ. z Pay-sms ma układy z ludźmi z rządu oraz inymi wysko postawionymi ludzmi, poza tym jak by nie patrzeć, oni działają legalnie na każdej stronie podana jest cena sms, więc działają zgodnie z prawem,a że sprzedają też oprogramowanie taniej za pomocą kart kreedytowych i to tą płatność promują i reklamują to ich sprawa.

  13-03-2009, 20:36

  Odpowiedz
  odpowiedz