Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~evoL

  "jeden megabit transferu kosztuje więcej niż w innych krajach uprzemysłowionych"

  Może i tak, ale tak jak w Polsce to na pewno nie mają (chyba).

  21-11-2008, 19:57

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kskiba

  pogratulować konkluzji obradującym, widać co pacanom mało jednego wywołanego ingerencją administracji kryzysu, proszą o jeszcze? dać, aż im **** wylizie, tylko z dala ode mnie

  21-11-2008, 21:40

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Tomy M.

  @~kskiba O czym Ty pleciesz. Kryzys w USA został spowodowany ZBYT MAŁĄ ingerencją Państwa w działalność Banków. To rząd uratował te Banki. Trzeba pamiętać również o tym że SPÓŁKI AKCYJNE niczym nie różnią się od komunistycznych spółdzielni ... jest tam prezes, pracownicy, udziałowcy ... ale nie ma WŁAŚCICIELA.

  21-11-2008, 23:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • kwesoly
  m
  Użytkownik DI kwesoly (232)
  [w odpowiedzi dla: ~Tomy M.]

  Nie można oceniać tylko ostatnich wydarzeń, zastanów się dlaczego banki w ogóle sobie mogły pozwolić na udzielanie kredytów znacznie ponad swoje możliwości.

  22-11-2008, 01:23

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Abgan
  m
  Użytkownik DI Abgan (117)
  [w odpowiedzi dla: ~Tomy M.]

  Straszne rzeczy waćpan rzeczesz. W spółkach akcyjnych akcjonariusze są właścicielami. Udziałowców zaś nie ma w ogóle. Ci bowiem są właścicielami spółek z o.o.

  A kryzys w USA, tak jak wielki kryzys roku 1929 był spowodowany złą ingerencją państwa w gospodrakę. Przecież nad bankami wisi państwowy nadzór bankowy, który kontroluje czy banki udzielają pożyczek w miarę swoich możliwości, no i jest FED ustalający stopy procentowe i wpływający na kurs waluty i opłacalność podjęcia przez bank akcji kredytowej. Zła polityka FEDu i zły nadzór bankowy prowadzi do problemów w bankach, które muszą maksymalizować akcję kredytową, bo muszą działać w kierunku maksymalizacji zysku (działają bowiem na konkurencyjnym rynku i często są spółkami akcyjnymi, więc akcjonariusze domagają się zysków od zarządu, grożąc jego wymianą). Jeśli więc nadzór bankowy pozwala udzielać kredytów NINJa (No Income, No Job) to sam prosi się o problemy.

  22-11-2008, 10:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~nowak

  Ten sterowany "kryzys" miał właśnie obudzić w głupich ludziach przekonanie że potrzebny jest interwencjonizm państwowy i powoli im to się udaje, bo jak wiadomo mądrych było zawsze mniej.
  Najgorsze jest to, że firmy które uważałem za rozważne i reprezentujące dobrą postawę, wychodzą z taką debilną inicjatywą. Sprzedali się włodarzom tego świata i już, teraz czekam tylko na powstanie unii afrykańskiej i amerykańskiej.

  @Tony M.
  Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, jesteś dzieckiem mediów i prawdopodobnie nauczyłeś się już na pamięć tego co do ciebie mówią. Najpierw zapoznaj się z tym kto ustala stopy procentowe i co to wogóle jest, jeżeli wspominasz o komunie to chyba zapomniałeś czyje pieniądze dostały banki.
  Szkoda że zapomniałeś (zresztą tak jak 70% społeczeństwa) o czymś takim jak konkurencja, po co dawać kase firmie która upada? A jak ja sobie założe firme i się troche zadłuże, to mi ktoś odda kase żebym spłacił długi? No nie, bo nie jestem członkiem tego układu i nikt mnie nie przekona że jest inaczej, bo wiem że mam rację od początku do końca.

  22-11-2008, 10:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ITAhLW5

  Warto moim zdaniem inwestować w wolny,ale niezawodny internet. Cos jak cb-radio ale w wersji cyfrowej i dla ludzi. W czasie pokoju 90% pasma dla cywili reszta dla wojska i policji. W czasie klesk zywiolowych i wojen odwrotnie. Aby wyslac krotka informacje "zono, zyje" nie trzeba duzego pasma, ale wzna bydzialalo wszedzie i zawsze. Albo potrzebna pomoc, czy wyslac zdjecie z komorki. Albo informacje powdziowe itp.

  Reszta to czystej wody komunizm i wyrzucanie pieniedzy w bloto.
  G3XK zR0BITAh ITAhLW5/ULjSgN uA3Xk=

  24-11-2008, 10:11

  Odpowiedz
  odpowiedz