zaawansowane  Szukaj: w Google w DI
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
Sobota, 22 listopada 2008

Komentarze

do: Aukcyjna odmiana nigeryjskiego szwindlu

  • ~DMG

    Stare jak swiat.

    25-01-2008, 15:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Nerevarine
    m
    Użytkownik DI Nerevarine (16)

    @DMG - może i stare jak świat, ale nadal są ludzie którzy dają się na to naciągnąć. A więc informowanie o takim zjawisku jest jak najbardziej na miejscu :)

    Pozdrawiam :)

    25-01-2008, 15:53

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~kuba

    zgadza sie - taki wlasnie fajny mail dostalem ostatnio przy sprzedazy starego tableta (poczatek aukcji 800zl, koniec okolo 1200zl) z propozycja nabycia go za 1400 euro (sic!) i prosba o wyslanie go do Nigerii do "mojego ojca, ksiedza, pracujacego na misji". ciekawe ile osob w naszym pieknym kraju sie nabierze - biorac pod uwage, iz to troskliwy syn misjonarza :-))

    25-01-2008, 15:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~raprep

    raz mi sie takie coś trafiło - pośmiałem się i maila z treścią na pamiątkę zostawiłem sobie ;]

    "Treść wiadomości:
    Hello Seller,
    How are you?Hope fine.Am Samuel Jack from UNITED STATES,i saw your item in allegro and its my great pleasure to tell you that i want to buy it for my son in Nigeria at the rate of 700.00zl with the shipment cost through EMS..So if you will sell for me kindly send me your name address and account number for me to make the transfer.Hope to hear back from you as soon as possible.
    Regards"

    25-01-2008, 16:10

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~‫‫‬‭&#

    I tak wiekrzosc cisnie na pirackich Windowsach :D Dlatego wole Windowsa. Pomimo ze kosztuje krocie, masz go za darmo ;]

    25-01-2008, 19:29

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~argh..

    "zdaża" - paaaniie.. idź pan w ... (redaktorze oczywiście). Słowników w Sieci brak? Mi się jakoś nie zdarza, a panu redaktoru już tak.. (bo chyba nie redaktorowi...)

    26-01-2008, 03:05

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Jurgi
    Użytkownik DI Jurgi (1195)

    Cóż, skoro dziennikarze GW potrafią napisać "mór" zamiast "mur"... A korekta (o ile i nich istnieje) nie potrafi takich (i gorszych) błędów poprawić...

    26-01-2008, 04:37

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~gwlg

    Dearest Seller,

    I saw your item listing on ALLEGRO.PL and i am very much interested in purchasing your item to complete an urgent international order. I will like to offer you EUR 520 for the item and i will be making payments with the Bank Transfer. Pls do get back to me as soon as possible if this offer is ok with you and i will like to know the shipping cost for the item via POCZTEX EMS to the address of my Brother provided below and let me know what the total cost will be so that i can arrange to pay as soon as possible.shipping address is
    Name:Naziru Abubakar
    Address: 3 Abimbola Street Off Alfanla
    City:Agege
    State :Lagos
    Country: Nigeria
    Zip- Code:23401

    So if you are intrested i will like you to get back to me with your full contact address including bank account details for the payment to be made as soon as possible.ok

    I look forward to your quick response
    BEST REGARDS

    26-01-2008, 10:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~mo.

    @Argh - dzieki za uwage, juz poprawione. Błąd delikatnie mówiąc głupi :) Co do wątpliwości w kwestii odmiany "redaktora", to zdecydowanie redaktorze :P

    26-01-2008, 10:32

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~darodj
    [w odpowiedzi dla: ~gwlg]

    Dostalem dzis identycznego maila tylko nigeryjczyk byl bardziej hojny. Biorac pod uwage ilosc wiadomosci negatywnych oczywiscie w necie na forach raczej bym sie tym nie interesowal.

    28-05-2008, 13:42

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~CaMa

    ja tez dostałam takiego maila, oszusci cisnęli zebym skonczyła aukcję przed czasem, ale się nie zgodziłam, potem poproszono mnie o numer konta, wysłałam, po czym dostałam fałszywe potwierdzenie przelewu. Kiedy napisałam do nich maila ze jeżeli chcą ode mnie wyłudzic telefon to mają sobie dac spokój bo własnie zamierzam isc na Policję i zgłoszę to tez na Policji w UK, dodałam, ze mam numer IP i inne dane. Chyba się cymbał trochę wystraszył bo odpisał mi ze nie mam robic hałasu i na pewno pieniądze dostanę na konto. Już wiedziałam dawno że nie dostanę [sprawa smierdziała juz od momentu kiedy wystawiłam telefon za 400PLN, a on chciał mi zapłacic 400 euro..] Następnie dostałam drugie potwierdzenie przelewu z zupełnie innego banku, czyli razem było juz "wysłane" 800 euro :)))) nie wytrzymałam i napisałam maila, ze mam juz dwa potwierdzenia i czy wysle mi ich jeszcze pare-kazde z innego banku. To, o czym tu piszemy powinno byc wysyłane do kazdego uzytkownika allegro bo nie jedna osoba się da nabrac, połasi się na wielki zarobek, a tu lipa. To w ogóle należałoby zgłosic na Policję!

    21-07-2008, 20:50

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~void

    teraz to nawet dzwonią do ciebie i wysyłaja smsy.. na szczescie sie nie nabrałem...

    13-08-2008, 11:39

    Odpowiedz
    odpowiedz
Dodaj nowy

HTML zablokowany

można używać prostych znaczników BBCode

pola oznaczone * są wymagane

Dostępne znaczniki:

[b] pogrubienie [/b]
[i] pochylenie [/i]
[u] podkreślenie [/u]
[url]http://www.di.com.pl[/url]
[url=DI]http://www.di.com.pl[/url]


Powiadom mnie gdy ktoś odpowie  
Aby otrzymać powiadomienie, musisz podać adres email
Odpowiedz na proste pytanie *:
Ile jest 8 - cztery?

Zarejestruj się! - nie będziesz musiał się podpisywać i wpisywać odpowiedzi!


Copyright © 1998-2008 by Dziennik Internautów Sp. z o.o.  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Analiza ruchu: stat24.com