Piękne akcje policji. Nie mam nic przeciwko lecz czy taka akcja ma jakikolwiek sens? To tak jak raka leczyć aspiryną. Jednak z drugiej strony informatycy jak wiadomo w Polsce to świetny fachowcy - mają swoją cierpliwość mają też dosyć pokazowych akcji oczerniających środowisko informatyczne bo przecież już teraz każdy informatyk to pirat i kopiarka płyt może się mylę? Wkońcu skończy się cierpliwość a służby MSW ABW Policja itp itd nie zdaje sobie sprawy że obecnie wszystko opiera się na komputerach wystarczy jeden wielki bunt padają serwery zus, us, rządowych instytucji itd. co się dzieje? katastrofa i do rozwalenia Państwa nie potrzeba karabinu i kilofa. Kiedyś bardzo dawno była już taka akcja w stanach co prawda o mniejszych rozmiarach (państwo miało lepszych informatyków i speców) ale w Polsce może być różnie. Czas pokaże... takie jeszcze pytanie może ktoś wie kto zajmuje się informatyzacją państwa? p. L. Dorn? jeśli tak to chyba już nic nie pisze.
Kolejny przykład efektywnej działalności policji w państwie Polskim. Takie akcje na taką skalę, Koszalin, teraz Poznań, jeszcze parę miesięcy i w naszym kraju nie będzie żadnych przestępców. Tylko pogratulować pomysłu porannych 'nalotów' na akademiki. Myślałem że to jest policja a to nawet nie milicja. Jestem przekonany że te 2 szare komórki w głowie osoby która wydała polecenie takiej akcji już dawno zgniły. Dzisiaj każdy ma komputer a na nim mnóstwo nielegalnych programów filmów itp.,(oczywiście na własny użytek). Znam osobiście 3 policjantów którzy tak samo używają Internetu do 'ściągania' filmów programów mp3-jek!!!
Tak podsumowując:
>połowa ludzi którzy rządzą lub rządzili naszym krajem to przestępcy, łapówkarze, a czasami nawet ludzie zamieszani w morderstwa, o czym słyszymy w mediach na co dzień !! Jeśli władza to BANDYCI to czym jest POLICJA??
>po ulicach kręci się mnóstwo bandziorów, dresów, złodziejaszków których policja unika jak ognia. Woli ścigać pseudo przestępców studentów!
>policjanci politycy ->razem wzięci wyglądacie mi na jakąś zorganizowaną grupę przestępczą.
Smutne jest to że studenci np. informatyki nie mają niejednokrotnie wyboru - zakup potrzebnego oprogramowania do opracowania prac zaliczeniowych czy dyplomowych to nieraz koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł. Niby są darmowe wersje niektórych programów dla studentów, ale nie wszystkich, a te które nieraz mają tak ograniczoną funkcjonalność że nadają sie do zabawy a nie pracy. Niby sa pracownie komputerowe na uczelniach - ale za mało, a np na mojej uczelni zamknięto całkowicie dostęp do nich poza zajęciami po zuchwałej kradzieży 20 komputerów.
To czemu nie poszyfrowali tych dysków? Powinni wszystko zaszyfrować i ustanowić jakieś trudne i długie hasła, którego nie znałby nikt w całości a powiedzmy dwie, trzy osoby po kawałku. Przy takim "nalocie" po prostu szybko by wyłączyli wszystko z prądu i pały by sobie pooglądały pseudolosowe ciągi bitów na dyskach:-) Oczywiście wadą takiego rozwiązania jest konieczność wprowadzania tych haseł przy każdym otwarciu danego dysku ale podejrzewam, że u nich to całą dobę hulało.
niech policjanci zaczną kontrole od siebie... sami korzystają z pirackiego systemu (w moim mieście na komendzie nie mają ani jednego oryginalnego windowsa !) A z "konfiskowanych" pirackich płyt sami korzystają. Żałosna ta polska i tyle... dobrze ze stąd wyjeżdżam. Reszcie radze to samo, bo w Polsce trzeba się nieźle ******* by dostać pracę i jeszcze więcej ****** by się utrzymać.
Rece mi opadaja jak czytam takie doniesienia! Gdyby nie pirackie filmy i oprogramwanie niejedna osoba wogole nic by nie oglądala a na kompie miala same dema! POLICJA udowadnia ze totylko banda KRETYNÓW którzy wcale nie chca dobrze dla naszego spoleczenstwa!!! Rozbojami w bialy dzien byscie sie zajeli! Wiecej czasu n pilnoanie porządku na ulicy byscie poswięcili! A nie biednych studentów ganiacie! SPIEPRZYLISCIE ŻYCIE KILKU MAŁOLATOM!!! i co dumni z siebie jestescie...?
paskudne, wredne, WROGIE WOBEC NARODU postepowanie. Wspieranie interesow obcych, czesto nieprzyjaznych naszemu krajowi korporacji kosztem studentow, stanowiacych najswiatlejsza warstwe Mlodziezy. Kiedys chcialem byc policjantem, dzis wiem, ze bylby to straszny blad, wykonywac rozkazy ludzi SPRZEDAJNYCH wobec takich bezosobowych tyranow.
Natomiast widze w tym i dobra strone - popularnosc Open Source bedzie wzrastac. Model oparty na kopyrajcie chyli sie ku upadkowi; niedlugo nikt nie bedzie chcial uzywac programow komercyjnych (te OS sa coraz lepsze, coraz bardziej niezawodne; nadal nieidealne, ale MS tez NIE jest idealny). W zwiazku z tym firmy zrzeszone w BSA itd same sie 'postrzela w stope' - wespra swoja najwieksza konkurencje, z ktora NIE SA W STANIE powaznie konkurowac.
jeszcze jedno: GDZIE JEST AUTONOMIA UCZELNI??
Przeciez policja nie ma prawa wejsc na jej teren (dotyczy to rowniez akademikow) BEZ ZGODY REKTORA. Jezeli rektor wydal zgode - coz, bez komentarza, mysle, ze nalezaloby wystapic na forum Senatu o wotum nieufnosci wobec niego. Jezeli nie wyrazil... TO policja zlamala prawo ,w zwiazku z czym wszelkie zgromadzone dowody powinno sie chyba uniewaznic??


© 1998-2026 Dziennik Internautów Sp. z o.o.