(akt.) Kolejny gigant outsourcingu IT wchodzi na polski rynek

15-10-2010, 10:00

Rozbudowanie globalnej sieci i wykształcona kadra - to główne powody, dlaczego Luxoft pojawia się w Krakowie. W ciągu pierwszych dwóch lat pracę ma znaleźć 200 osób.

Kilka dni temu na polskim rynku pojawiła się firma Ciber, która będzie kierować swoje usługi outsourcingu IT z poznańskiego oddziału dla klientów na całym świecie.

Na polski rynek wchodzi też wschodnioeuropejski gigant outsourcingu IT. Luxoft otwiera swój oddział w Krakowie. Jak podają przedstawiciele firmy, decyzja ta była spowodowana dużą liczbą dobrze wyszkolonych informatyków z dodatkowym atutem w postaci znajomości języków obcych.

>> Czytaj też: Outsourcing IT - trzeba się go bać?

Sonda
Czy giganci outsourcingu IT znajdą w Polsce wykwalifikowaną kadrę?
  • Tak, to najlepsze miejsce
  • Tak, ale w sąsiednich krajach mieliby lepiej
  • Nie, nie ma ich wiele
  • Nie, Polska nie jest dobrym miejscem na inwestycje
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

- Polskie biuro to istotne uzupełnienie globalnej bazy centrów rozwojowych Luxoft, które przyczyni się do wzmocnienia głównych zalet firmy: innowacyjności, znajomości branży, profesjonalizmu oraz elastyczności – tłumaczy Przemysław Berendt, dyrektor zarządzający Luxoft Polska. Stanowi ono również ważny element optymalizacji kosztów oraz efektywnej komunikacji z obecnymi i nowymi klientami w całej Europie, umożliwiając im korzystanie z usług offshore/onshore. W ciągu ostatnich trzech lat średnioroczna stopa wzrostu Luxoft wynosiła 30 procent. Dodatkowo firma szczyci się doskonałymi wynikami w utrzymywaniu klientów, co niewątpliwie jest zasługą nieustannego rozwijania globalnej sieci dostawczej firmy – dodaje.

Przemysław Berendt, dyrektor zarządzający Luxoft Polska
fot. - Przemysław Berendt, dyrektor zarządzający Luxoft Polska
Poprzez otwarcie nowego oddziału Luxoft chce rozbudować globalną sieć dostawczą i tworzyć projekty dla branży motoryzacyjnej, turystycznej i finansowej. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zatrudnić 200 pracowników.

Aktualizacja

Na pytanie o konkurencję, która pojawiła się zupełnie niedawno (firma Ciber), Przemysław Berendt, dyrektor zarządzający Luxoft Polska odpowiada: Zdajemy sobie sprawę z konkurencji i z tego, że o dobrych informatyków nie jest łatwo. Będziemy szukać wszędzie, nie zamykamy się na specjalistów tylko z regionu Krakowa. Z wielką chęcią przyjmiemy pracowników z innych części kraju, jesteśmy na to przygotowani i będziemy ich wspierać przy przeprowadzce.

- Rynek usług informatycznych jest bardzo rozległy. Firmy różnią się profilem działalności, tak jak w przypadku Ciber i Luxsoft, i co za tym idzie mają nieco inne wymagania od swoich pracowników. Poza tym rynek pracy w Polsce jest na tyle bogaty, że na pewno Ciber jak i Luxsoft znajdą wykwalifikowaną kadrę - mówi Piotr Sawiński z Ciber.

>> Czytaj też: Wrocław: IBM otwiera nowe centrum usług IT

Luxoft jest członkiem Grupy IBS w zakresie projektowania i rozwoju oprogramowania. Do stałych partnerów Luxoft należą takie firmy, jak: Boeing, IBM, Harman, Avaya, Areva czy Sabre. Firma posiada oddziały w Ameryce Północnej, Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy