Kolejne Targi eHandlu już w marcu

23-11-2011, 08:22

Drugiego marca 2012 roku odbędą się kolejne Targi eHandlu, gdzie pojawią się wystawcy i przedstawiciele sklepów internetowych z całej Polski. Targi mają rozwiązać problem rynku e-commerce.

Mimo że polski rynek e-commerce rozwija się prężnie, a szacunkowa liczba e-sklepów zbliża się do magicznych 10 tys., udział e-handlu w ogólnej sprzedaży nadal jest dwukrotnie niższy od średniej 11 europejskich krajów zestawionych w badaniu Centre for Retail Research (polskie 2,5% vs europejskie 6%).

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Internet Standard, głównym powodem niskiego udziału e-handlu w ogólnej sprzedaży jest ograniczone zaufanie internautów do zakupów online. Jednym z celów Targów jest rozwiązanie tego problemu poprzez pokazanie usług i produktów, które wspomagają tworzenie i prowadzenie bezpiecznych, przyjaznych i godnych zaufania e-sklepów.

- Organizujemy Targi eHandlu po to, aby rozwiązać problem właścicieli wielu sklepów internetowych. Problem ten nie różni się zbytnio od problemu zwykłego konsumenta uzbrojonego w dostęp do internetu. Ilość rozwiązań i usług dla handlujących w internecie jest ogromna, wybór optymalnego dostawcy nie jest łatwy. Targi to idealna platforma do fizycznego spotkania się, wymiany doświadczeń, potrzeb i oczekiwań. Dobre decyzje biznesowe nie mogą opierać się wyłącznie na opiniach wyczytanych na forach dyskusyjnych czy analizie strony internetowej dostawcy - twierdzi Adam Zygadlewicz, Prezes Fundacji Polak 2.0.

Czytaj też: Afera w e-handlu - 6 osób, dwie racje, setki pozwów i mnóstwo pieniędzy

Ostatnie targi przyciągnęły 1000 entuzjastów i reprezentantów e-handlu w roli zwiedzających i ponad 110 wystawców - dostawców usług i produktów wspomagających rozwój rynku e-commerce.

Znakomitym sygnałem tego, że kolejna edycja Targów jest mocno wyczekiwana przez rynek jest fakt, iż pierwszy z pięciu oferowanych sektorów przestrzeni targowej został wyprzedany w ciągu zaledwie godziny. Sprzedaż kolejnej puli stoisk rusza w środę 23 listopada, o godzinie 12:00.

Szczegóły można znaleźć na stronie: targiehandlu.pl


Źródło: netpr.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930