Klienci zdecydują o przyszłości kantorów

01-10-2015, 07:15

Wzorem innych rodzajów usług, również wymiana walut odbywa się dziś w znacznej mierze za pośrednictwem internetu. Specjalne platformy i aplikacje umożliwiające transakcje walutowe online stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim klienci dokonują sprzedaży lub kupna nawet sporych ilości obcej waluty bez wychodzenia z domu. Czy wkrótce kantory internetowe wyeliminują z rynku znane nam wszystkim kolorowe budki z napisem „Exchange”, a wiecznie mrugające tablice z  przesuwającymi się na nich  kursami walut znikną z ruchliwych punktów naszych miast? O tym zdecydujemy my sami, wybierając najdogodniejszy dla nas sposób transakcji walutowych.

Bezpieczny kantor stacjonarny i wirtualny

Bezpieczeństwo transakcji jest zdecydowanie najważniejszym kryterium przy wyborze kantoru. Prawdopodobnie nikt w naszych czasach nie zdecyduje się na wymianę waluty w jakimś ciemnym zaułku u podejrzanie wyglądającego cinkciarza. Raczej kierować się będziemy do punków usytuowanych w centrach miast i obsługiwanych przez profesjonalistów. Tak samo, poruszając się w internecie, wybierać będziemy kantory prowadzone przez znane nam instytucje finansowe lub banki. Poza tym bezpieczeństwo wymiany walut gwarantują nam obowiązujące w naszym kraju przepisy, w myśl których właściciel kantoru, czy to stacjonarnego czy wirtualnego musi, między innymi, posiadać zezwolenie dewizowe wydawane przez NBP oraz być osobą niekaraną, a także ukończyć specjalistyczny kurs lub zdobyć przynajmniej roczne doświadczenie w instytucji obracającej walutami.

Kolejka po atrakcyjne kursy walutowe

Jeśli zdarzyło nam się na granicy widzieć rząd ustawionych obok siebie kantorów walutowych i klientów tłoczących się tylko przy jednym z nich, to z pewnością powodem były oferowane tam ceny. O wiele trudniejsze jest szukanie atrakcyjnych kursów walutowych po mieście, bo trzeba się nieźle nachodzić, zanim odwiedzi się większość kantorów działających w najbliższej okolicy. Dlatego pod względem łatwości znalezienia najniższego kursu przy zakupie, a najwyższego przy sprzedaży walut zdecydowanie wygrywają kantory internetowe. Ceny porównamy błyskawicznie, a zamieszczone na platformach takich jak kantor.aliorbank.pl kalkulatory pozwolą nam w mig wyliczyć koszt całej transakcji. Poza tym dzięki przychodzącym z internetowego kantoru powiadomieniom o aktualnych kursach euro, dolara lub innej waluty sami wybieramy moment, gdy transakcja jest dla nas najkorzystniejsza.

kantor

Okienko czy okno dialogowe

Ustawiając się przy okienku kantoru stacjonarnego ze sporą sumą pieniędzy w kieszeni lub torebce, sporo ryzykujemy. Później po wymianie waluty, spacer z nią po mieście także może dostarczyć sporo emocji. Dlatego zdecydowanie się na transakcję online, w przypadku wymiany sporych kwot wydaje się dużo rozsądniejsze. Jednak pamiętajmy, że korzystanie z internetowego kantoru nie jest tak anonimowe jak podejście do okienka w lokalnym centrum handlowym i wiąże się z pewną ilością formalności, które trzeba wcześniej wypełnić. Podanie kompletu danych osobowych przy rejestracji w kantorze internetowym oraz czas potrzebny na ich weryfikację i uruchomienie konta, to wymogi, z którymi musimy się liczyć, aby później móc korzystać z jego usług 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, bez ograniczeń jakie nakładają godziny pracy tradycyjnych punktów wymiany walut.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. Vertiv  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Serwisy specjalne: