Kindle Store: Kolejny milion sprzedanych książek

29-10-2010, 16:30

Dwaj autorzy i dwa miliony sprzedanych elektronicznych książek. James Patterson sprzedał już ponad milion egzemplarzy swoich książek w Kindle Store.

James Patterson został drugim autorem książek, który sprzedał milion egzemplarzy dzięki Kindle. Patterson jest autorem ponad 65 pozycji o tematyce fantasy, romansu i historii. Tym samym dołączył do Kindle Club Million, który zrzesza aktualnie tylko dwóch autorów z ponad milionem sprzedanych książek elektronicznych na koncie.

>> Czytaj też: Nadchodzą książki 3D?

Sonda
Sukces elektronicznych książek w USA jest:
  • zasługą urządzeń Kindle
  • zasługą autorów
  • zasługą rosnącego popytu na e-książki
  • inne - napisz w komentarzach
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Pierwszym autorem, który sprzedał ponad milion książek, był Stieg Larsson, autor trylogii Millennium. Do sukcesu autorów należy dopisać także pokaźną bazę w amerykańskim Kindle Store, gdzie dostępnych jest ponad 725 tys. książek. Około 590 tys. z nich kosztuje poniżej 9,99 USD.

W lipcu br. pisaliśmy w Dzienniku Internautów o sukcesie Kindle, z którego zadowolony jest także Amazon. Wraz ze wzrostem sprzedaży tych urządzeń proporcjonalnie rośnie liczba sprzedanych książek w wersji elektronicznej. W ostatnim czasie wspominaliśmy także o polskim rynku e-booków, do którego przyłącza się coraz liczniejsza grupa wydawców.

Sklep Kindle jest udostępniany na wszelkie możliwe platformy. Wczoraj pojawiła się aplikacja na Windows Phone 7, wcześniej zaprezentowano wersje na Androida, iOS (iPhone, iPod Touch, iPad), BlackBerry i wszystkie urządzenia Kindle.

>> Czytaj też: Google broni skanowania książek


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy