Kim jest coolhunter, trener bota czy UX Designer? Ruszają warsztaty "Technologie i zawody przyszłości. W poszukiwaniu swoich najlepszych kompetencji zawodowych"

19-02-2018, 09:42

Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie. Zawód, który wybiera się przed studiami, po 5 latach może okazać się zupełnie nierozwojowy ponieważ programy studiów nadal nie nadążają za rozwojem technologii.

- Zgodnie z najnowszymi badaniami rynku[1] blisko połowa zawodów (40%) obecnych na dzisiejszym rynku pracy w ciągu najbliższych 25 lat zostanie zastąpiona przez maszyny. Nowe technologie takie jak np. sztuczna inteligencja, robotyka czy po prostu zwykła automatyzacja procesów sprawiają, że wiele z obecnych zawodów zniknie z rynku a w ich miejsce powstaną nowe. Automatyzacji i cyfryzacji ulegnie też spora grupa zawodów związanych z przetwarzaniem i obróbką danych, przede wszystkim finansowych i prawnych. Powyższa sytuacja nie dotyczy tylko zmian w obszarze profili zawodowych, dotyczy również całych firm, które już teraz muszą adaptować się do nowych warunków rynkowych. Dobrym przykładem jest tutaj zawód programisty który święci triumf na rynku pracy - twierdzi Małgorzata Gontarek, organizator wydarzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zawodów przyszłości koniecznie zajrzyj na organizowane w Płocku warsztaty ‚‚Technologie i zawody przyszłości’’.

Spotkanie organizowane jest przez inicjatywę Startup Płock i WebTango.pl. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Warsztaty są bezpłatne i odbędzie się 20 lutego (wtorek) w PWSZ, ul. Gałczyńskiego 28, w godzinach 10-12. Od godziny 12 przez dwie godziny każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z darmowych konsultacji.

Warsztaty dedykowane są: studentom, uczniom szkół średnich, przedstawicielom firm i startupów, doradcom zawodowym oraz wszystkich którzy szukają pomysłu na siebie.

 

Zobacz wydarzenie na Facebooku

 

Kontakt do organizatora: malgorzata@startupplock.pl

 

Partnerami Wydarzenia są: Urząd Miasta Płocka, Cifal Płock, PWSZ

 


[1] Raport ‚‚Jakie jeszcze prognozy wynikają z najnowszego raportu Gumtree.pl, pt. „Aktywni + Przyszłość Rynku Pracy”?


Źródło: Patronat medialny
Tematy pokrewne:  

tag Startup Płocktag patronat DI
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: