Kilka pomysłów na dodatkowy zarobek bez porzucania etatu

10-03-2020, 10:43

Prowadzenie własnej firmy to dla wielu osób marzenie i życiowy cel. Zbudowanie własnoręcznie dobrze działającego przedsiębiorstwa od podstaw jest tytaniczną pracą. Warto zacząć rozsądnie i połączyć pierwsze działania z dotychczasową pracą na etacie. W poniższy tekście przedstawimy kilka pomysłów, które można swobodnie połączyć z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę.

Przede wszystkim zaczniemy od tego, dlaczego połączenie samozatrudnienia i poprzedniej pracy jest dobrym pomysłem. Jeśli zarabiamy przynajmniej równowartość minimalnego oskładkowanego wynagrodzenia, co może być problematyczne w przypadku pracy w niepełnym wymiarze, nie musimy odprowadzać podwójnej składki na ubezpieczenia społeczne. Można dobrowolnie opłacać ZUS dwa razy, jednak będzie to dużym obciążeniem dla początkującego przedsiębiorcy, a uwolnione w ten sposób środki można zainwestować w firmę i budowę jej sukcesu.

dodatkowy zarobek

Branże kreatywne

Nieustającą popularnością cieszą się artystyczne i nietypowe ubrania, dodatki czy rękodzieła. Warto przeanalizować i poszukać niszy na rynku. Przykładowo, możemy zaplanować całą kolekcję ubrań w większych rozmiarach dla osób puszystych, którym oferta sklepów sieciowych może nie odpowiadać. By nie ponosić dużego kosztu projektowania i konstruowania własnej linii ubrań, możemy skorzystać z gotowych produktów i zamówić tylko metki i wszywki z logo czy nazwą naszej firmy. W takim przedsięwzięciu pomoże nam hurtownia odzieży plus size, gdzie zaopatrzymy się w podstawowe ubrania. Asortyment możemy obejrzeć online na https://e-moon.pl/kategoria-produktu/plus-size/ i wybrać modele dla siebie. W ten sposób zbadamy rynek i trafność naszej oceny stosunkowo niewielkim kosztem. Równie ciekawym pomysłem jest ręcznie wykonana, rzemieślnicza biżuteria. Ciekawe, misternie wykonane elementy z metalu zatopione w żywicy i ozdobione opiłkami metalu mogą stworzyć ciekawą ozdobę. Niewielki rozmiar produktu ułatwi także magazynowanie i dystrybucję.

Rękodzieło – obecne od zawsze

Dla osób mających fach w ręku możliwości stoją otworem. Ogromną popularnością cieszy się renowacja starych mebli. O ile odnawianie krzeseł czy stołów nie jest już nowatorskie, o tyle nadal pozostaje na nie duże zapotrzebowanie. Warto także wprowadzić do oferty ciekawsze rozwiązania – stara skrzynia podróżna po odnowieniu i zabezpieczeniu nabierze nowego życia, a dodając do niej kółka z blokadą, stworzymy stylowy i praktyczny stolik kawowy. Jeśli nie czujemy się komfortowo ze szlifierką, możemy spróbować czegoś mniej wymagającego. Coraz popularniejsze stają się ręcznie plecione dodatki – makramy, które w zależności od stopnia skomplikowania splotu mogą stworzyć ciekawą ozdobę na ścianę, czy podwieszany kwietnik. Korzystając z gotowego wzoru, ale dodając do niego ręcznie barwiony sznurek, możemy stworzyć coś niepowtarzalnego! Nie możemy zapomnieć także o obrazach – ręcznie malowane na płótnie zawsze znajdą swoich koneserów, a plakaty czy wydruki to nadal popularny wybór dla młodszych odbiorców.

Nie bójmy się próbować nowych rzeczy! Przekucie swojej pasji na dodatkowy zastrzyk gotówki jeszcze nigdy nie był tak popularny i możliwy jak obecnie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag dodatkowy zarobek
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: