Kierunki studiów w UK najczęściej wybierane przez polskich maturzystów

31-07-2020, 16:38

Podobnie jak rodzime uczelnie, uniwersytety w Wielkiej Brytanii co roku publikują listy najpopularniejszych kierunków. Niektóre dziedziny nauki i specjalizacje cieszą się szczególnym powodzeniem wśród maturzystów z innych krajów, w tym także z Polski. Zagraniczni kandydaci aplikujący na uczelnie w UK muszą mierzyć się nie tylko z dużą konkurencją, ale też specyficznymi wymogami tamtejszych uniwersytetów. Jakie kierunki w Anglii najchętniej wybierają polscy maturzyści?

Studia informatyczne w UK

Współczesny świat coraz mocniej polega na systemach komputerowych. Osoby posiadające wykształcenie informatyczne z łatwością znajdują zatrudnienie, a także mogą liczyć na bardzo dobre wynagrodzenia. Do szczególnie obleganych kierunków należą m.in. bezpieczeństwo sieciowe, tworzenie aplikacji mobilnych i gier komputerowych, zastosowanie systemów IT w biznesie czy informatyka śledcza. Program informatycznych studiów w Anglii w dużym stopniu skupia się także na projektowaniu systemów obliczeniowych oraz stosowaniu różnych metod analitycznych, dlatego bardzo istotne znaczenie ma dobry wynik na maturze z matematyki. Studenci mają okazję zdobycia ogromnej wiedzy praktycznej i teoretycznej, dzięki czemu mogą w szerokim zakresie rozwijać się w środowisku zawodowym.

Studia medyczne w Anglii

Kierunki medyczne należą do wyjątkowo wymagających, jednak każdego roku o jedno miejsce walczą setki chętnych. Studia medyczne w Anglii szczególny nacisk kładą na praktykę, przez co zajęcia z prawdziwymi pacjentami nierzadko odbywają się już na pierwszym roku. Do najpopularniejszych kierunków należy m.in. stomatologia, biotechnologia medyczna, dietetyka czy inżynieria biomedyczna.
Wiele osób aplikuje również na pielęgniarstwo, które oferuje wiele specjalizacji - np. do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, pacjentami z zaburzeniami psychicznymi czy dziećmi. Sporym powodzeniem cieszą się także nauki okołomedyczne, jak szczególnie popularna fizjoterapia. Studia medyczne w UK nie tylko zapewniają ogromne możliwości na europejskim rynku pracy i spore zarobki, ale też dają niemałą satysfakcję. Po ich ukończeniu absolwent może pracować w prywatnych zakładach opieki i ośrodkach zdrowia, a także zdecydować się na założenie własnej praktyki zawodowej.

Studia prawnicze w Wielkiej Brytanii

Studiowanie prawa w Anglii otwiera drogę do kariery w wielu obszarach tej dziedziny. Uzyskanie nawet jednej specjalizacji umożliwia podjęcie pracy nie tylko w sądownictwie, instytucjach państwowych czy korporacjach prywatnych, ale również w mediach. Tak samo jak w przypadku medycyny, podczas studiów można kompleksowo zapoznać się z realiami branży. Zajęcia odbywają się zarówno na salach wykładowczych, jak i pozorowanych salach sądowych. Nie wszyscy kandydaci z Polski są zainteresowani zgłębianiem brytyjskiego systemu prawnego, dlatego często decydują się na studiowanie prawa handlowego czy międzynarodowego. Studia prawnicze w Anglii uczą myślenia analitycznego, interpretacji złożonych zagadnień oraz umiejętnego rozwiązywania problemów prawnych.

Studia inżynieryjne w UK

Trudno znaleźć lepsze miejsce do studiowania kierunków inżynieryjnych, niż brytyjskie uczelnie. Studenci mogą odbywać staże u wiodących przedsiębiorstw z różnych branż, a także korzystać z nowoczesnego wyposażenia kampusów. Na Uniwersytecie Coventry dostępny set m.in. tunel aerodynamiczny. Oferta inżynieryjnych kierunków w Anglii jest wyjątkowo bogata, ponieważ obejmuje m.in. inżynierię chemiczną, lotniczą, samochodową, morską czy elektroniczną, a także robotykę. Większość tych specjalizacji jest obecnie niezwykle pożądana w wielu gałęziach przemysłu, co zapewnia absolwentom duże powodzenie na rynku pracy. Poza zajęciami typowo technicznymi, inżynierskie studia magisterskie w Anglii obejmują też przedmioty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Kompleksową pomoc w ubieganiu się o miejsce na poszczególnych kierunkach oferuje ekipa strony https://studiawanglii.pl/. Bezpłatne wsparcie obejmuje m.in. przygotowanie dokumentacji czy zredagowanie listu motywacyjnego.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag studia w Angliitag nols
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: