Kiedy warto zamienić soczewki miesięczne na jednodniowe?

15-02-2019, 07:52

Soczewki kontaktowe są popularną alternatywą dla okularów. Wiele osób wybiera je, argumentując to wygodą, lepszym wyglądem oraz brakiem ograniczeń, jakie nakładają na użytkownika okulary.

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, warto wybrać odpowiednie dla siebie soczewki. Na rynku są dostępne różne rodzaje szkieł kontaktowych: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Służą do korygowania krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności i astygmatyzmu.

Większość osób może je nosić bez żadnego problemu. Przeciwwskazania to zespół suchego oka, czynna infekcja, cukrzyca typu 2 oraz lęk przed umieszczeniem szkła kontaktowego w oku.

Wśród najczęściej wybieranych soczewek znajdują się zestawy jednodniowe i miesięczne.

Szkła jednorazowe nie wymagają żadnej pielęgnacji. Każde z nich jest zamknięte w pojedynczym opakowaniu z płynem. Soczewki jednodniowe po całym dniu użytkowania należy wyrzucić, a następnego dnia użyć kolejnych.

Natomiast soczewki miesięczne wymagają starannej pielęgnacji. Konieczne jest kupno specjalistycznego płynu, trzymanie szkieł kontaktowych w specjalnie przygotowanym do tego pojemniczku oraz codzienna wymiana płynu.

Oba rodzaje soczewek mają swoje wady i zalety. W przypadku jednodniowych, korzystne jest mniejsze ryzyko infekcji i zapalenia spojówek, ponieważ codziennie używana jest nowa soczewka. Dlatego soczewki jednodniowe polecane są szczególnie dla alergików o wrażliwych oczach. Jednak ich koszt jest nieco wyższy niż w sytuacji noszenia soczewek miesięcznych. Szkło kontaktowe używane przez miesiąc powinno być starannie oczyszczone, ale jest tańsze od jednorazowych soczewek.

Na jaki rodzaj szkieł należy się w takim razie zdecydować?

Jest to kwestia indywidualna i każdy powinien wybrać odpowiedni dla siebie zestaw soczewek dostosowany do trybu życia i zasobności portfela. Jeśli nosimy szkła kontaktowe sporadycznie, oczywiste staje się kupno szkieł jednorazowych.

Istotna jest też cena. Osoby lepiej sytuowane powinny postawić na soczewki jednodniowe, ponieważ gwarantują większe bezpieczeństwo użytkowania i wygodę przy wyższym koszcie.

Ponadto, jeśli sporo podróżujemy lub planujemy wyjazd wakacyjny, również wtedy warto kupić soczewki jednodniowe, ponieważ nie musimy się martwić ich pielęgnacją oraz transportem specjalistycznego płynu oraz pojemnika. Jeśli jednorazowe szkło zgubi się w morzu lub na plaży będzie to mniejsza strata finansowa niż zaginięcie miesięcznej soczewki.

Szkła kontaktowe miesięczne są odpowiednie dla osób prowadzących uregulowany tryb życia, zwracających uwagę na cenę produktu oraz zainteresowanych ekologią. W przypadku zużycia soczewek miesięcznych, mniej odpadów trafia do środowiska niż w sytuacji, gdy zakładamy soczewki jednodniowe.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj szkieł kontaktowych się zdecydujemy, są one niewątpliwie wygodniejsze od okularów, nie parują w zimie, nie ograniczają pola widzenia, pozwalają bez problemu nosić okulary przeciwsłoneczne oraz uprawiać różnego rodzaju sporty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: