Kiedy warto sięgnąć po pomoc doradcy finansowego?

07-12-2017, 07:16

Każdy dorosły człwiek podejmuje w swoim życiu wiele finansowych decyzji. Ciagle staramy się poprawić swoją sytuację finansową, więc oszczędzamy i podejmujemy wysiłki racjonalnego wydawania swoich cieżko zarobionych pieniędzy.

kalkulator

Klapki czy lodówka?

Zwykle nie mamy większych problemów z kupnem klapek na wyjazd wakacyjny, ale już nad lodówką zastanawiamy się trochę dłużej. Co kiedy pojawi się chęć kupna domu, działki, albo innej znacznie większej rzeczy. Myślę, że znaczna część osób chętnie pokusiłaby się o pomoc doradcy finansowego. Jest to fachowiec, który prześwietli nasze wydatki, porówna z dochodami i spróbuje znaleźć sposób jak możemy zaoszczędzić najmniejszym nakładem energii. Wtedy będziemy spokojnie mogli spać, z poczuciem, że nasz plan się realizuje.

Doradca finansowy-w czym może pomóc?

Profesjonalny doradca finansowy, zarówno zależny, jak i niezależny, to osoba, która na samym początku poznaje potrzeby i oczekiwania klienta odnośnie inwestowania zgromadzonego kapitału, zabezpieczenia siebie i swojej rodziny, oczekiwań względem przyszłej emerytury, potrzeb w zakresie ubezpieczeń (zdrowotnych, majątkowych i życiowych), nabywania dóbr itp. Następnie określa cele finansowe klienta i na tej podstawie sporządza plan finansowy, który pokazuje narzędzia, jakimi najlepiej się posłużyć w konkretnym przypadku, aby uzyskać pożądany efekt. Po zawarciu umowy doradca finansowy monitoruje realizację planu finansowego klienta.

Doradca finansowy też człowiek.

Pewnie wiele osób zastanawia się po co komu doradca finansowy, skoro w internecie można właściwie wszystko znaleźć. To po części prawda, ale zwróćmy uwagę na fakt, że doradca finansowy to specjalista w swojej dziedzinie, zajmuje się tym zawodowo i co najważniejsze śledzi bieżące informacje na rynku. Korzyść z tego wypływa ogromna: przede wszystkim nie tracimy czasu na porównywanie informacji, a poza tym niejednokrotnie informacje te są przekazane w taki sposób, że bardzo trudno dojść do sedna, co powoduje przedłużenie realizacji planu finansowego. W dobie, kiedy ofert jest bardzo dużo, a sytuacja jest dynamiczna, nie sposób prześledzić wszystkich promocji bez gruntownej wiedzy, bo każda oferta może kryć w sobie ukryte informacje, które bardzo trudno zauważyć. Potrzebne jest wtedy fachowe oko, które zna nasze potrzeby i zdolność finansowa i jest w stanie zaplanować krok po kroku nasze wydatki. Każdy doradca finansowy powinien doskonale znać się na obszarze, w którym działa. Finanse są tak szerokim obszarem, gdzie mamy tez wąskie specjalizacje,np w kredytach hipotecznych. Warto jednak zwrócić uwagę na ważną rzecz dotyczącą doradców finansowych. Nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących tego zawodu, z tego tez powodu uprawia go wiele osób, które nie są kompetentne. Dlatego decyzja o udania się do konkretnej osoby powinna być przemyślana, warto też sprawdzić gdzie taka osoba pracuje, jakie ma doświadczenie, w czym się specjalizuje. Podobnie jak przy wyborze mechanika, lekarza czy krawca. Doradca finansowy to też człowiek i warto o tym pamiętać, wtedy unikniemy zbędnego rozczarowania. Kiedy już znajdziemy odpowiedniego doradcę finansowego staje się on swoistym przewodnikiem w gąszczu rynku finansowego i ubezpieczeniowego, pomaga nam zoptymalizować koszty i efektywnie zarządzać finansami zarówno osobistymi, jak i firmowymi. Przeprowadza również analizy finansowe. Doradca finansowy pomaga pozyskiwać kapitał w postaci: leasingów, kredytów inwestycyjnych, kredytów obrotowych, mieszkaniowych, samochodowych, konsolidacyjnych i hipotecznych. Jest w stanie wskazać nam właściwy kierunek oszczędzania i inwestycji proponując: fundusze inwestycyjne, portfele funduszy inwestycyjnych, pracownicze programy emerytalne, indywidualne konta emerytalne, otwarte fundusze emerytalne, budowanie kapitału, inwestowanie w waluty i surowce, inwestowanie w nieruchomości. Ważne są również ubezpieczenia, takie jak: ubezpieczenia dla firm, ubezpieczenia na życie indywidualne i grupowe, ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenia finansowe i inne.

Warto czy nie warto?

W obecnych czasach jest bardzo wiele możliwości zarządzania swoimi pieniędzmi. Czy warto powierzać je innym? Żeby sobie odpowiedzieć na to pytanie należy poszukać zalet współpracy z doradcą finansowym. Jest to na pewno oszczędność czasu, a jak wiemy czas to pieniądz, poza tym wygoda. Nie musimy sami poszukiwać rozwiązań, to rozwiązania przychodzą do nas. Jest to również prestiż, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie osobistego doradcy finansowego, a jak również bezpieczeństwo kapitału. Nasz zaufany doradca finansowy potrafi tak ulokować nasze pieniądze, że są one bezpieczne i przynoszą zyski. Po przeanalizowaniu argumentów dotyczących współpracy z doradcą finansowym uważam, że warto zainwestować w kogoś, kto będzie "aniołem stróżem" naszych finansów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: