Kiedy należy skorzystać z usług kancelarii prawnej?

20-04-2017, 09:02

Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa powinny stale korzystać z pomocy kancelarii prawnej, aczkolwiek porady specjalisty mogą okazać się niezbędne także w życiu każdego z nas. Niestety, takie wsparcie z udziałem kancelarii nie są zbyt często praktykowane ze względu na konieczność poniesienia kosztów. Należy pamiętać jednak, że z prawem mamy do czynienia tak naprawdę każdego dnia, nawet podczas wykonywania z pozoru prostych czynności.

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, czy to o pracę, wynajem mieszkania lub kupna samochodu, gdy masz wątpliwości czy treść umowy jest prawidłowa lub niepokoją cię drobne druczki - zgłoś się o pomoc do Kancelarii Prawnej. Z fachowych usług należy skorzystać w momentach niepewności, ponieważ prawnik dysponuje specjalistyczną wiedzą, a prywatne konsultacje z pewnością rzucą inne światło na powstały problem. Współpraca z kancelarią zalecana jest także w przypadku, gdy trapią cię dylematy lub musisz podjąć ważną decyzję, ale istnieje ryzyko, że skutki nieprawidłowego wyboru mogą przysporzyć wiele problemów na tle prawnym. Prawnicy nie powinni kojarzyć się tylko z rozprawami sądowymi. Dysponują oni także ogromną wiedzą z zakresu wszystkich zagadnień wymiaru sprawiedliwości.

Bezzwłocznie należy skontaktować się z kancelarią, by prawnik wytłumaczył  dokładnie na czym polega twój problem. Można oczywiście szukać na własną rękę rozwiązań sprawy, jednak wszystkie dokumenty i kodeksy napisane są w specjalistycznym języku, dlatego warto zwiększyć swoją świadomość i wiedzę u boku właściwej osoby.   

Prawnik zabiega o prawidłową dokumentację, pomaga w wypełnianiu wniosków i akt prawnych oraz zajmuje się pozwami sądowymi i pismami procesowym. Ponadto,  występuje w imieniu mocodawcy przed sądami i urzędami, może także pełnić role obrońcy w sprawach karnych i karnoskarbowych. Pomoc prawnika jest nieoceniona, ponieważ dzięki niemu zaoszczędzamy sporo nerwów i czasu, a dodatkowo zyskujemy pewność, że sprawa toczy się we właściwym kierunku.

Kancelaria prawna zajmuje się sprawami:    

1. Rodzinnymi – czyli możemy rozwiązać swoje problemy w przypadku spraw związanych z rozwodami, separacjami, przyznaniem alimentów, podziałem majątku oraz opieki nad dziećmi. Sprawy trafiają do Sądu Rodzinnego także w postępowania w sprawach nieletnich, na przykład do naprawienia wyrządzonej wcześniej szkody lub do podjęcia nauki w szkole.

2. Administracyjnymi – czyli dotyczące stosunków społecznych z działalnością organów administracji publicznej. Prawnicy z tej dziedziny zajmują się przypadkami odmowy lub uznania osoby za bezrobotną, sytuacjami pozbawienia prawa do zasiłku czy stypendium. Prawnicy pomogą przygotować pisma procesowe i skargi do Sądów Administracyjnych, a także pisma urzędowe oraz przygotują opracowanie wniosków kierowanych do administracji.

3. Cywilne - czyli problemy jakie rozwiązuje prawnik w tym zakresie ściśle nawiązują do prawa gospodarczego, prawa pracy, a także regulują relacje osobowe i majątkowe pomiędzy podmiotami prawnymi.  Oznacza to, że pomoc prawnika jest niezbędna, gdy dochodzi do skomplikowanych roszczeń wobec pracodawcy na tle prawnym, czyli zaleganie z wynagrodzeniem, zwolnienie dyscyplinarne oraz bezpodstawne wypowiedzenie. Ponadto, pomoc prawna jest konieczna starając się o odszkodowanie za nękanie lub zastraszanie przez pracodawcę oraz inne formy odszkodowań lub działań przeciw ubezpieczycielom. Sprawy cywilne to także prawo do nazwiska i prawo autorskie, które są regulowane tak, by chronić dobra osobiste obywateli.  

4. Gospodarcze - warto przybliżyć tę kategorię spraw cywilnych, ponieważ prawnicy właśnie w tym zakresie mają ręce pełne roboty. Oferują oni pomoc przy tworzeniu spółek prawa handlowego, ich łączenie i przekształcanie, tak by umowy i treści uchwał zarządu były prawidłowo opracowane. Kompleksowa pomoc dotyczy także czynności cywilnoprawnych w zakresie stosunków zobowiązaniowych i pracowniczych, a także doradztwo prawne podczas zawierania ważnych kontraktów.

Polskie prawo cały czas ulega modyfikacji, dlatego nie warto działać na własną rękę, szczególnie w przypadkach, gdy odpowiedzialność za decyzję może mieć nieoczekiwane konsekwencje. Kancelarie prawne oferują pomoc w każdym aspekcie prawa, od prowadzenia księgowości, postępowań podatkowych, przez rozliczenia dotacji krajowych i unijnych, aż po wszelkie sprawy karne, podczas których ważny jest każdy krok w działaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Prawną InterLegis.pl

prawnik interlegis.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. Astibuagfot. harvepino
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: