KE tworzy Kodeks Postępowania dla serwisów internetowych

07-05-2008, 14:20

Regulaminy i polityka prywatności serwisów społecznościowych oraz wydawców stron internetowych powinny zostać ujednolicone - uważa Komisja Europejska. Główne problemy, które mają być regulowane w opracowywanym właśnie Kodeksie Postępowania to ochrona prywatności, filtrowanie treści oraz kwestie moderacji i raportowania o nadużyciach.

Sonda
Czy Kodeks Postępowania rozwiąże problemy bezpieczeństwa internautów
  • Tak
  • Zależy w jakim stopniu KE będzie egzekwowała jego przestrzeganie
  • Nie
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

Komisja Europejska zaprosiła do pracy nad tworzeniem takiego dokumentu przedstawicieli największych światowych serwisów społecznościowych, m.in. Facebook, MySpace, YouTube czy Yahoo. W zespole tym znaleźli się także przedstawiciele polskich serwisów Epuls i Grono.net.

W tym roku przewidziano cztery robocze spotkania, podczas których dyskutowane będą wytyczne dla serwisów objęte przyszłym Kodeksem Postępowania. Pod koniec kwietnia br., w Brukseli odbyło się już pierwsze z takich spotkań. Jego uczestnicy debatują przede wszystkim nad sposobami ochrony prywatności, filtrowania treści oraz zgłaszania nadużyć przez użytkowników serwisów internetowych.

Koordynatorem projektu z ramienia KE jest Richard Swetenham. Przewiduje on, że ostateczna treść Kodeksu Postępowania, który ma - według Komisji - chronić interesy internautów pojawi się w lutym 2009 roku.

 


Źródło: Epuls, Grono.net
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy