Kawa - czyli smak, aromat i przyjemność

30-11-2019, 09:22

Mała czarna to synonim uwielbianego na całym świecie napoju - kawy. Palarnie na całym świecie rywalizują o prym, a co za tym idzie prestiż i rozpoznawalność. W jakich częściach świata można spotkać najlepsze smaki?

kawa

Każdy z nas ma swoje poranne rytuały, bez których trudno rozpocząć dzień. Ktoś wita poranek joggingiem, a ktoś inny filiżanką aromatycznej kawy. Po takiej dawce endorfiny lub kofeiny, albo obu jednocześnie jesteśmy pełni energii i entuzjazmu. Jaka kawa smakuje najlepiej?

Może...

Kawa mielona cieszy się dużym powodzeniem wśród kawoszy ze względu na prostotę przygotowania. Wystarczy zalać ją gorącą wodą w filiżance lub kubku i po zaparzeniu mamy gotowy napar. Osoby, które nie przepadają za fusami wykorzystują filtry kawowe, aby te nie znalazły się w napoju. Z kolei profesjonalne ekspresy do kawy upraszczają cały proces i jednocześnie zapewniają optymalne warunki przygotowania. Dla osób, które lubią trzymać rękę na pulsie poleca się ekspresy ciśnieniowe. Urządzenia dają wiele możliwości ręcznych ustawień, co stymuluje do eksperymentowania. Taka "zabawa" może przynieść bardzo ciekawe rezultaty.

Innym rodzajem jest kawa rozpuszczalna ceniona przede wszystkim ze względu na szybkość przygotowania. Od razu po zalaniu możemy przejść do konsumpcji, a filtry do kawy w ogóle nie będą potrzebne. Do przyrządzenia tego rodzaju kawy wykorzystuje się również ekspresy na kapsułki. To znacząco upraszcza cały proces i oszczędza czas. Kawa w kapsułkach może być wzbogacona ulubionymi dodatkami, a to z pewnością poprawi nasz nastrój na cały dzień.

Gdzie można znaleźć najlepsze smaki?

Buenos dias

Oquendo Gourmet Kopi Luwak to kawa hiszpańska. Jej wyjątkowość polega na unikatowej kompozycji rzadko spotykanych ziaren. Charakteryzuje się wielopoziomowym bukietem smaków, wyraźną kwaskowatością i goryczką. W każdym łyku wyczuć można delikatne nuty czekolady i karmelu.

Bom dia

Półwysep Iberyjski, to także kawa portugalska. Bogani czy Estrela to renomowane palarnie, które bawiąc się odmianami i sposobem palenia tworzą coś wyjątkowego. Każda uma bica (espresso) na ich bazie smakuje wyśmienicie.

Guten Morgen

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że nasi zachodni sąsiedzi imają się palenia kawy. Otóż robią to bardzo dobrze, dostarczając na rynek wysokiej jakości produkty, które na długo pozostają w pamięci. O precyzji i dokładności Niemców krążą legendy. Kawa niemiecka zachowuje te cechy, a także styl i idealne proporcje tworząc intrygujące mieszanki.

Buongiorno

W żadnym zestawieniu nie możne zabraknąć słonecznej Italii. Kawa włoska uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Konkurencja wśród palarni jest na tyle duża, że nawet wytrawny smakosz zamawiając latte może pomylić L'Antico Nero z Barbera Mago. Świadczy to o jakości ziaren oraz sposobie ich obróbki. Nic więc dziwnego, że odwiedzając różne miasta i regiony smak ulubionej kawy będzie się zmieniał wraz z kolejną lokalizacją.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag kawa
To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. ESET


fot. Sirichai
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: