Kaspersky Mobile Security 9 pomaga chronić prywatność

22-06-2011, 23:44

Smartfony coraz częściej wykorzystujemy do zadań, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla komputerów. Kaspersky Mobile Security pomoże w walce z mobilnymi zagrożeniami.

Kaspersky Mobile Security 9 (w wersji 9.4.74) testowaliśmy na smartfonach HTC Magic oraz Nexus S, by sprawdzić, czy mobilne aplikacje, które mają pomóc w walce z zagrożeniami, przy okazji nie obciążają zbyt mocno nieco starszych urządzeń.

>>Czytaj także: Co drugi smartfon w UK ma zainstalowanego Androida

Mobilne narzędzie antywirusowe od firmy Kaspersky Lab nawet gdy jest wyłączone, aktywuje się m.in. podczas nadchodzących połączeń czy otrzymywania SMS-ów. Pomimo to nawet na starszym urządzeniu program nie jest zbyt uciążliwy.

Kaspersky Mobile Security 9

Największą wadą podczas wykorzystania Kaspersky Mobile Security 9 na starszym smartfonie był długi czas skanowania pamięci urządzenia. Użytkownicy, którzy nie są zbyt aktywni, a nowe pliki wgrywają do swoich smartfonów raczej sporadycznie, nie muszą jednak często sprawdzać całej pamięci pod kątem wirusów.

Sonda
Korzystasz z oprogramowania antywirusowego?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Znacznie ciekawsze funkcje narzędzia nie są natomiast związane bezpośrednio ze złośliwym oprogramowaniem. Bardzo interesująco przedstawia się na przykład rozwiązanie Anti-Theft, które pozwala na namierzenie naszego telefonu, po tym jak zostanie ukradziony bądź po prostu go zgubimy.

W celu aktywowania funkcji wystarczy wysłać na nasz numer specjalny SMS, po czym Kaspersky automatycznie zablokuje urządzenie (do czasu wprowadzenia przez nas kodu), jak również wyświetli jego dokładną lokalizację w Mapach Google'a, korzystając z GPS bądź triangulacji GSM czy Wi-Fi.

Użytecznym rozwiązaniem jest również możliwość filtrowania połączeń przychodzących lub SMS-ów. Użytkownik może stworzyć czarną bądź białą listę, co z pewnością będzie ułatwieniem dla osób, które otrzymują wiele niechcianych wiadomości.

Irytować może natomiast fakt, że domyślnie Kaspersky Mobile Security aktywuje się po otrzymaniu każdego SMS-a, pytając, czy dodać danego nadawcę do czarnej listy. Wprowadza to niemałe zamieszanie, choć na szczęście nie powoduje spadków w wydajności.

Główne funkcje Kaspersky Mobile Security 9
fot. - Główne funkcje Kaspersky Mobile Security 9
Twórcy programu nie mogli zapomnieć również o ochronie prywatności użytkowników. Dzięki specjalnej funkcji bez problemu ukryjemy na przykład część kontaktów, która pojawi się dopiero po podaniu dodatkowego hasła. Dzięki takiemu rozwiązaniu pożyczenie znajomemu telefonu na kilka minut z pewnością będzie się wiązało z mniejszym ryzykiem wycieku prywatnych informacji.

Kluczowe funkcje wciąż dotyczą mimo wszystko kwestii związanych ze złośliwym oprogramowaniem, które dobrze znane są użytkownikom z wydania programu dla komputerów PC. Ochrona w czasie rzeczywistym, możliwość planowania skanowań pamięci czy automatyczne aktualizacje, to rozwiązania, których nie mogło zabraknąć w Kaspersky Mobile Security 9.

Narzędzie dostępne jest na wszystkie najpopularniejsze platformy mobilne, jednak program nie jest darmowy, a cena jego rocznej licencji oscyluje w graniach 30 zł.

>>Czytaj także: Nexus 4G z ekranem 720p i Androidem 4?


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930