Karta kredytowa - wygoda i dodatkowe środki

29-09-2015, 15:10

Zakładając konto w banku, można zdecydować, czy chce się posiadać kartę kredytową, płatniczą, czy też w ogóle ich nie mieć. Posiadanie ich jednak, mimo iż wiąże się z pewnymi opłatami, jest niezwykle wygodne, ponieważ umożliwia przeprowadzanie szybkich i tanich transakcji bezgotówkowych. W dzisiejszych czasach wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez takich opcji i nie da się ukryć, że są one rzeczywiście ogromnie przydatne.

Kartę warto mieć

Najważniejszą zaletą posiadania karty, czy to kredytowej, czy płatniczej, jest fakt, że nie trzeba nosić przy sobie pieniędzy, by móc dokonać płatności. Jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy chce się poczynić większe wydatki, nie trzeba bowiem obawiać się napadu i kradzieży gotówki. Oczywiście kartę także może ktoś ukraść, jednak wystarczy szybka reakcja, czyli telefon do banku z prośbą o zablokowanie karty, by złodziej nie mógł z niej skorzystać.

karta

Poza tym płatność kartą kredytową czy płatniczą jest bardzo szybka i sprawna. Jedynym minusem jest fakt, że bank dolicza za takie transakcje prowizję, których naturalnie nie ponosi się przy płaceniu gotówką, ale za to można liczyć na inne bonusy. Na przykład niektóre z banków ustalają, że jeśli klient w miesiącu dokona płatności na daną kwotę kartą, nie będzie już musiał płacić za jej użytkowanie, a sumy te często są spore.

Kredytowa lepsza od płatniczej

Karta kredytowa jest o tyle lepsza od zwykłej karty płatniczej, że - jak wskazuje nazwa - można na niej zaciągnąć kredyt. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy chce się zakupić dany produkt, a nie ma się już pieniędzy. Zaciągnięty na karcie kredyt spłaca się sam, gdy na konto wpłynie jakaś suma, nie wymaga to więc żadnych formalności, a także zwykle taki kredyt ma atrakcyjne oprocentowanie, jest to więc powszechnie wykorzystywana opcja. Karty kredytowe posiadają zatem nie tylko na przykład przedsiębiorcy, ale i zwykłe osoby, dla których również jest to wygodne i przydatne rozwiązanie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacją prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać

fot. EBI24


fot. G DATAfot. Kaspersky
fot. Sarota PR


  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

ofio.pl newsy filmy i gry online idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: