Kaczyński zadba o "systemy informatyczne"

Dziennik.pl 04-06-2010, 17:42

Prezes PiS przedstawił swój program czy też raczej listę spraw do załatwienia, które - w jego ocenie - są priorytetowe. Wymienił wszystkie polskie bolączki - komunikacja, służba zdrowia, opieszałe sądy itd. Co ciekawe, chce też zapewnić "bezpieczeństwo systemów informatycznych".

Jarosław Kaczyński przedstawił zarys programu wyborczego. Za swoje priorytety kandydat PiS na prezydenta uznaje "przyspieszenie rozwoju kraju", walkę o "dobrą pozycję Polski w świecie i Unii Europejskiej" oraz "połączenie nowoczesności z tradycją".

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Jarosław Kaczyński zaprezentuje szczegółowy program. Zarys programu jest opublikowany w elektronicznym biuletynie wyborczym, który można pobrać z internetowej strony kandydata.

Kaczyński podkreśla, że potrzebna jest aktywna rola państwa, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie przeszkód, jakie napotykają przedsiębiorcy. "Bardziej przyjazny system prawny i podatkowy pozwoli więcej inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Trzeba eliminować przyczyny opieszałości w działaniu urzędów i sądów. Należy rozwijać i modernizować sieć dróg i autostrad, linii kolejowych i lotnisk" - twierdzi kandydat PiS. (...)

W zarysie programu Kaczyński zwraca też m.in. uwagę na potrzebę usprawnienia instytucji, które odpowiadają za bezpieczeństwo obywateli oraz na konieczność zapewnienia Polsce w większym stopniu bezpieczeństwa energetycznego i "bezpieczeństwa systemów informatycznych".

 

Więcej szczegółów na łamach Dziennik.pl w artykule pt. Kaczyński zadba o "systemy informatyczne"

PAP

dziennik.pl


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy